Vairāk nekā 11 000 zinātnieku 153 pasaules valstīs parakstījuši vēstuli, kur cilvēce mudināta ēst ievērojami mazāk gaļas un nelietot fosilos energoresursus, jo pretējā gadījumā tai priekšā ir «neaprakstāmas ciešanas klimata krīzes dēļ».
«Mēs skaidri un nepārprotami pasludinām, ka planēta Zeme saskaras ar klimata ārkārtas situāciju,» teikts zinātnieku atklātajā vēstulē, kas otrdien, 5.novembrī, publicēta ASV Bioloģijas zinātņu institūta BioScience vietnē saistībā ar strauju klimata rādītāju pastiprināšanos. 5.novembrī arī apritējusi 40.gadadiena kopš Pirmās Pasaules Klimata konferences.
«Klimata krīze ir klāt un pastiprinās ātrāk nekā vairums zinātnieku ir gaidījuši. Tā ir smagāka nekā gaidīts, tā apdraud dabiskās ekosistēmas un cilvēces nākotni,» vēstulē secina zinātnieki.
Ko darīt?
Lai saglābtu klimatu un nodrošinātu ilgtspējīgu nākotni, vēstuli parakstījušie pētnieki mudina pasaules iedzīvotājus neiegūt un tātad arī nelietot fosilos energoresursus (naftu un tās produktus, dabasgāzi, akmeņogles), ievērojami samazināt gaļas patēriņu un apturēt mežu iznīcināšanu.
11 000 zinātnieki vēstulē arī mudinājuši bremzēt iedzīvotāju skaita pieaugumu, norādot, ka klimata krīzes dzinulis bijis tas, ka no 1980. līdz 2018.gadam iedzīvotāju skaits pasaulē audzis no vairāk nekā četriem miljardiem līdz vairāk nekā 7,5 miljardiem cilvēku.