Visās Latvijas pašvaldībās kopumā vietas bērnudārzā nav nodrošinātas aptuveni 12% bērnu, liecina Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) apkopotie provizoriskie dati. Tomēr tagad jau varot secināt, ka reālais bērnu skaits rindā esot mazāks, nekā minēts līdz šim.
VARAM no pašvaldībām apkopotie dati liecina, ka pirmajā vietā pēc bērnu skaita rindā uz pašvaldības pirmsskolas iestādēm ir Rīga – 5 292. Nākamā ir Liepāja un Jelgava, kur, tāpat kā Rīgā, bērnudārzs nav nodrošināts vidēji 14-15% bērnu no 1,5 gada vecuma. Visā valstī kopumā šī problēma ir aktuāla aptuveni 13,9 tūkstošiem mazuļu, raksta Diena.
Salīdzinot ar Izglītības un zinātnes ministrijas rīcībā esošajiem datiem par bērnu skaitu, kuri reģistrēti rindā uz pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm, šis skaitlis ir gandrīz trīs reizes mazāks, jo tajā novērsta pārklāšanās. «Šķiet, ka agrāk, kad ir runāts par rindu problēmu, vienmēr tomēr netiek perfekti nodalīts, cik bērnu reāli stāv rindā un cik no viņiem ir pierakstījušies dažādos bērnudārzos. Ir ļoti uzmanīgi jāizprot, kas aiz šiem skaitļiem stāv,» saka bērnudārzu pieejamības jautājuma risināšanai izveidotās darba grupas vadītāja Sarmīte Ēlerte.
Rīgas un Pierīgas pašvaldības savās atbildēs VARAM visbiežāk norāda, ka galvenā problēma esot nepietiekams telpu nodrošinājums. Lai visiem atbilstošā vecuma bērniem būtu iespēja apmeklēt bērnudārzu, pašvaldībām vajadzētu celt piebūves vai pat jaunas pirmsskolu ēkas, kuras pēcāk gaidāmās demogrāfiskās bedres dēļ var palikt tukšas.
Ref: 104.000.102.633