Vairums amerikāņu ir pārliecināti, ka ekonomiskās situācijas pasliktināšanas iemesls ir Amerikas Savienoto valstu prezidenta Baraka Obamas īstenotā politika.
Divas trešdaļas vēlētāju ir pārliecināti, ka kopš brīža, kad pie varas 2009. gada janvārī nāca Obama, bija jāsāk vairāk maksāt nodokļos, ekonomiskā situācija valstī pasliktinājās, bet antikrīzes programmas realizācijā ieguldītie 700 miljardi dolāru valsts kasē neatgriezīsies, vēsta Bloomberg.
Paradoksāli, taču statistika rāda pretējo – pēdējā pusotra gada laikā prezidenta administrācija ir ieviesusi vairākus nodokļu atvieglojumus, pamatā tieši vidējam iedzīvotāju slānim. Tāpat prezidents uzstāj uz dažādu pabalstu un atvieglojumu pagarināšanu tiem iedzīvotājiem, kuru ienākumi ir mazāki par 200 000 dolāru gadā, kā arī tiem laulātajiem pāriem, kuru ienākumi ir mazāki par 250 000 dolāru gadā.
Kopumā ASV ekonomika pamazām atkopjas no krīzes – IKP pieaugums gada beigās varētu pieaugt par 2,6%, savukārt Standard &Poor’s fondu indekss kopš 2009. gada marta ir palielinājies par 75%. Valsts kasē no antikrīzes programmas realizēšanā ieguldītajiem līdzekļiem neatgriezīsies vien 50 – 60 miljardi dolāru.
Obamas reitings ir krities par 37%, kas ir pats zemākais rādītājs kopš viņa stāšanās prezidenta amatā. 2009. gada sākumā atbalsts prezidentam pārsniedza 60%.
Lai arī Obama izdarījis ne mazums lietu, lai izvestu ASV no krīzes, viņš tomēr atrodas zaudētāja pozīcijā, uzsver analītiķi, piebilstot, ka pusotrs gads ir pārāk mazs laika posms, lai valsts un iedzīvotāji pilnībā atkoptos no lielākās recesijas kopš 1929. gada.
vienmēr jau kāds ir vainīgs kaut kur, galvenais, ka ne paši