Igaunijā trešdien, 10.septembrī, apstiprināts otrais Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījums. ĀCM diagnosticēts mežacūkai, kas 7.septembrī tika atrasta Viljandi apriņķī Igaunijas dienvidos.
Pirmais ĀCM gadījums Igaunijā tika apstiprināts pirmdien mežacūkas sivēnam, kas 2.septembrī tika atrasts Valgas apriņķa Hummuli apkaimē, ziņo Postimees Online.
«Ņemot vērā slimības eksistenci mūsu mežacūku populācijā un tās pašreizējo straujo izplatību kaimiņvalstīs, mēs esam gatavi atklāt jaunus gadījumus,» paziņoja Igaunijas Pārtikas un veterinārās pārvaldes vadītājs Ago Pertels.
«Galvenais jautājums ir, vai un kā ir iespējams novērst slimības izplatīšanos mežacūku vidū un nepieļaut, ka tā sasniedz mājas cūkas,» norādīja Pertels.
Nacionālā slimību kontroles komiteja trešdien sapulcējās uz sēdi, lai apspriestu iespējas ĀCM izplatības ierobežošanai mežacūku vidū. Komisija nonāca pie secinājuma, ka mežacūku medības pašreizējā situācijā nevajag pastiprināt.
Āfrikas cūku mēris ir vīrusu izraisīta, ļoti lipīga, bīstama un neārstējama infekcijas slimība, kas skar cūku dzimtas dzīvniekus. Āfrikas cūku mēris nav bīstams cilvēkiem.
Kā ziņots, 26.jūnijā PVD Latvijas pierobežā, dažus metrus no robežas ar Baltkrieviju, trim mežacūkām konstatējis Āfrikas cūku mēra vīrusa klātbūtni. Tāpat klātbūtne apstiprināta trim mājas cūkām piemājas saimniecībā Krāslavas novadā sešu kilometru attālumā no robežas ar Baltkrieviju.
Baltkrievija uz laiku ierobežojusi Latvijas cūku un cūkgaļas ievešanu, kā arī tās tranzītu, ņemot vērā Starptautiskā Epizootiskā biroja informāciju par to, ka Latvijā ir konstatēts gadījums, kad uzņēmīgie dzīvnieki saslimuši ar Āfrikas cūku mēri, ziņo Baltkrievijas Lauksaimniecības ministrijas Veterinārās un pārtikas uzraudzības departaments.
Uz laiku tiek noteikti ierobežojumi attiecībā uz cūkām un cūkgaļu, tai skaitā uz mežacūkām, to pārstrādes produktiem un medību trofejām, kas ir iegūtas no uzņēmīgajiem dzīvnieku veidiem.
Tāpat ĀCM iepriekš apstiprināts vienā no lielākajām cūku novietnēm Lietuvā, Ignalinas apkārtnē, kā rezultātā nācies izkaut ap 20 000 cūku.
Ref: 102.000.102.8086