Lielveikala Maxima ēkas deformācija Zolitūdē sākās pirms gandrīz diviem gadiem, tāpēc izmeklēšanas laikā Valsts policija apzina arī tos cilvēkus, kuri varēja novērst traģēdiju.
To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins. «Mēs skatāmies plašāk – kuri cilvēki divu gadu griezumā varēja novērst šo traģēdiju,» viņš skaidroja.
Vēstīts, ka Zolitūdes traģēdijā pērn bojā gāja 54 cilvēki. Nelaimes izmeklēšana aizvien turpinās un gan policija, gan ģenerālprokuratūra to ir atzinusi par visu laiku apjomīgāko lietu kopš neatkarības atgūšanas.
Grišins uzsvēra, ka jau pašos pirmsākumos un pamatos ēka ir bijusi bīstama. «Šī celtne no paša sākuma savā saknē bija būvēta kā diezgan bīstama,» teica Grišins. Viņš norādīja, ka par savu, iespējams, noziedzīgo darbību vai bezdarbību būs atbildīgas gan fiziskas, gan juridiskas personas, kas varētu būt likušas fiziskām personām rīkoties to interesēs.
Vaicāts, kad policija varētu nosaukt iespējamos vainīgos, viņš izteica iespēju, ka līdz šādam brīdim nav palicis vairāk par mēnesi. Tomēr precīzāku laika posmu viņš negribēja minēt.
BNN jau vēstīja, ka piektdien, 21.novembrī, aprit gads kopš Zolitūdes lielveikalā Maxima, sabrūkot jumta konstrukcijām, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, tostarp arī paši glābēji.
Izsaukums uz nelaimes vietu tika saņemts 2013.gada 21.novembrī ap plkst.18 vakarā. Sākotnēji informācija par notikušo bija neprecīza – nebija īsti saprotams, kas noticis, – vai ir bijis sprādziens, vai kaut kas sabrucis pats no sevis. Konstrukcijas sabruka divas reizes, – otrajā reizē, kad tajās jau strādāja glābēji.
Pirmās ziņas par bojāgājušajiem izskanēja jau drīz pēc konstrukciju sabrukuma, un bojāgājušo skaits turpmākās stundas turpināja pieaugt. Starp cietušajiem bija gan veikala apmeklētāji, gan arī darbinieki, bet pēc otrā nogruvuma – arī glābēji. Bojā gāja trīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki.
Ref: 102.000.102.8659