Bankrotu vilnis Polijā rimies; Latvijā maksātnespēju pieaugums

Šā gada pirmajā pusgadā Polijā par 11,5% sarucis bankrotu skaits, kamēr Latvijā tas palielinājies par aptuveni 10%, salīdzinot ar 2013.gadu.

Bankrotu pieaugumu Latvijā starptautiskie darījumu apdrošinātāji Coface skaidro ar Krievijas pārtikas embargo situāciju, kas sāpīgi skārusi tieši mazos uzņēmējus.

Coface finanšu analītiķu pieredze rāda, ka bankrotu skaits parasti atbalso valsts makroekonomisko situāciju ar viena vai divu ceturkšņu nobīdi. Tas nozīmē, ka šodienas statistika atspoguļo to situāciju, kāda bijusi ekonomikā 2013.gada beigās.

Šajā periodā Polijā iekšzemes pieprasījums bija augošs ar tendenci kļūt par ekonomikas galveno virzītājspēku un eksporta tirgu risks – salīdzinoši zems.

Pašlaik situācija ārējos tirgos uzrada vairākus riskus. Polijas eksporta attīstību ierobežo Krievijas ekonomiskā krīze, kā arī lēnā «atveseļošanās» eirozonā. It īpaši spēcīga ietekme ir otrajam faktoram, jo 53% Polijas eksportu nodrošina eirozonas valstis, Vācija, piemēram, vien sastāda 26% no kopējā eksporta apjoma.

Coface prognozē šogad minimālu pieaugumu eirozonas valstīs par 0,9 %, kamēr Krievijā tiek prognozēta stagnācija – 0% šajā gadā.

«Līdzīgi kā iepriekš arī šogad rudens un ziemas sezona ir nesusi jaunus bankrotus būvniecības sektorā, kad, izveidojoties piegādātāju nemaksātāju ķēdītei, vājākie uzņēmumi ir spiesti biznesu pārtraukt. Lai arī maksātnespēju skaits 2014.gadā ir nedaudz pieaudzis, šos apjomu noteikti nevar salīdzināt ar krīzes gadiem. Šogad Latvijā arī nav piedzīvots neviens tik skaļš bankrots kā Liepājas Metalurgs un Plus Punkts maksātnespējas 2013.gadā,» komentē Coface Latvija izpilddirektors Māris Lukins.

Ref: 102.000.102.8855

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas