«Latvijā mēs ar savu 40% zaļās enerģijas mērķi izskatāmies kā pamuļķīši, kas pagrābuši visbiezāko kumosu un apņēmušies izpildīt paši īsti neapjēdzot ko», tā intervijā laikrakstam Dienas Bizness sacījis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Ivars Zariņš.
Viņš norāda, ka Latvijas enerģētikā tiek veicināti pasākumi un laboti likumi bez izpratnes, ko īsti ar tiem panākt. Asu kritiku Zariņš velta iecerētajiem jūras vēju parka projektiem – tie esot nevēlami gan no energoapgādes sistēmas drošuma, gan izmaksu viedokļa. Viņš skaidro, ka Latvijas patērētājiem par zaļo energoresursu projektiem, ko visi elektrības lietotāji apmaksā no savām kabatām, daudz kas tiek noklusēts.
«Manuprāt, enerģētikā Latvijā pašos pamatos pietrūkst skaidru nostādņu un ilgtermiņa redzējuma. Tā rezultātā mēs par to dārgi maksājam un maksāsim vēl vairāk. Ja vienīgā nostādne, ko visu laiku dzirdam, runājot par enerģētiku, ir, ka mums vajag izpildīt 40% atjaunojamo energoresursu (AER) īpatsvaru energobilancē līdz 2020. gadam, tad tas, maigi sakot, skan dīvaini. Labi, kādam konkrēta biznesa lobijam tas ir vajadzīgs, un mēs esam uzņēmušies to izdarīt. Tikai kādus tad uzdevumus ar to paši sev mēs atrisināsim? Izņemot nozīmīgu elektrības padārdzināšanos galalietotājam, lai spētu apmaksāt dārgās, vēl joprojām neefektīvās importa tehnoloģijas un kredītus, kas ņemti, lai varētu tās iegādāties,» uzskata Zariņš.
Viņš norāda, ja netiks pareizi izmantota AER attīstība, tad «zaļā enerģija» var kļūt arī par Latvijas tautsaimniecības kapraci.