Ņujorkas skandālā City Time, kura pamatā ir projekts par elektronisko sistēmu ieviešanu pilsētas pašvaldības darbinieku vajadzībām, atmazgātā nauda, iespējams, tikusi pārvadīta arī caur Latvijas bankām, vēsta New York Post.
ASV Varas iestādes konfiscējušas 26 miljonus ASV dolāru no vairākiem desmitiem banku kontiem, apsūdzot sešus valsts ierēdņus City Time skandāla līdzdalībā, izkrāpjot vairāk nekā 80 miljonus ASV dolāru.
Līdzekļi bija noformēti brokeru kontu un citu banku kontu formā, norāda izmeklētāji, kas cer atrast vēl ļoti daudz naudas.
Naudas konfiskācija norisinājusies mazāk nekā mēnesi pēc tam, kad Ņujorkas pilsētas izmeklēšanas departaments atklājis, ka projekta City Time izmaksas desmit gadu laikā no 68 miljoniem ASV dolāru neizprotami pieaugušas līdz 700 miljoniem ASV dolāru.
Mediji vēstījuši, ka ASV Valsts departaments ikgadējā ziņojumā iekļāvis Latviju starp tām 60 valstīm, kurās pagājušā gadā notikusi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija.
Lielākais naudas atmazgāšanas avots Latvijā ir izvairīšanās no nodokļu nomaksas un krāpšanās ar nodokļiem, kas daļēji tiek realizēta no ārvalstīm. Latvijai raksturīga arī finanšu krāpšanās, kontrabanda un korupcija valsts sektorā, teikts ASV Valsts departamenta sagatavotajā ikgadējā Naudas atmazgāšanas un finanšu noziegumu ziņojumā.
Ziņojumā atsevišķi izcelta VEF banka, kas tiek turēta aizdomās par naudas atmazgāšanu un pret kuru ASV kopš 2006.gada augusta ir ieviesusi sankcijas, kas vēl joprojām ir spēkā.
Latvijas likumdošana paredz, ka visām finanšu institūcijām jāidentificē visu kontu īpašnieki un jāuzrauga naudas plūsmas, kā arī bankām vismaz piecus gadus pēc biznesa attiecību beigām jāuzglabā informācija par attiecīgā klienta darījumiem.