Dogo ražotājs iesniedz tiesai papildinājumus lietas uzsākšanai pret nomelnotājiem

Suņu barības Dogo ražotājs AS Tukuma Straume šonedēļ ir iesniedzis iesniegumu par trūkumu novēršanu un precizētu prasības pieteikumu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai lietas izskatīšanai un uzsākšanai pret 17 fiziskām un juridiskām personām, kas ilgā laika posmā ir izplatījušas nepatiesu, nepilnīgu un izkropļotu informāciju par minēto barību.

Prasības pamatā joprojām ir ražotāja lūgums tiesai pārtraukt un aizliegt atbildētāju prettiesisku rīcību, kas izpaužas kā negodīgas konkurences aizlieguma pārkāpums, izplatot nepatiesu, nepilnīgu un izkropļotu informāciju par uzņēmumu un tā ražoto preču kvalitāti. Spēkā paliek arī uzņēmuma lūgums tiesai no visiem atbildētājiem solidāri piedzīt tam nodarītos zaudējumus gandrīz pusmiljona (458 411,15) eiro  apmērā, portālu BNN informē ražotājs.

«Prasībā bija jāprecizē dažas tehniskas nianses, kurām nav ietekmes uz tās saturu pēc būtības, kā arī pēc tiesas lūguma tika papildināts iesniegtais nepamatotas nomelnošanas kampaņā mums radīto zaudējumu aprēķina pamatojums ar papildu aritmētisko izklāstu. To visu esam veiksmīgi izdarījuši likuma noteiktajā kārtībā. Tomēr jāatzīst, ka vairāki atbildētāji, kas pārstāv Latvijas veterinārārstu biedrību, kavēja sekmīgu tiesvedības norisi – viņi prettiesiski vilcinājās ar informācijas sniegšanu par saviem personas datiem, lai arī tos tika lūgts sniegt likumā noteiktajā kārtībā,» skaidro AS Tukuma Straume valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks.

Starp atbildētājiem ir astoņas fiziskas personas – Latvijas Veterinārārstu biedrības valdes locekle Ilze Matīse-Van Houtana, praktizējoši veterinārārsti Lita Konopore, Gatis Krūmiņš, Māra Viduža, Anna Jesereviča, Gatis Kalniņš, Sandra Skara-Sirmā un Evita Leitāne, kā arī deviņas juridiskas personas – SIA Hīrons, SIA Sanarius, SIA J&G Veterinārais serviss, SIA Veterinārmedicīnas izglītības centrs, SIA AA ZOO, zemnieku saimniecība Krūmiņi, IK E.Leitānes veterinārā ambulance, IK Matīses Veterinārās patoloģijas serviss un Latvijas veterinārārstu biedrība.

Saskaņā ar prasības pieteikumu, šīs personas ilgā laika posmā ir izplatījušas nepatiesu, nepilnīgu un izkropļotu informāciju par Dogo suņu barību.

Tāpat Dogo ražotājs lūdzis tiesai nodrošināt prasību, piemērojot vairākus nodrošinājuma veidus. Proti, uzņēmums prasa piemērot Litai Konoporei aizliegumu apgrūtināt ar lietu un saistību tiesībām, kā arī atsavināt tai piederošās 100% daļas SIA Hīrons pamatkapitālā. Papildus tiek lūgts piemērot Annai Jeserevičai aizliegumu apgrūtināt ar lietu un saistību tiesībām, kā arī atsavināt tai piederošās 100% daļas SIA Sanarius pamatkapitālā. Līdzīgi tiesai tiek lūgts piemērot aizliegumu Gatim Kalniņam apgrūtināt ar lietu un saistību tiesībām, kā arī atsavināt tam piederošās 50% daļas SIA J&G Veterinārais serviss pamatkapitālā.

Kā zināms, suņu barības vada slimība uzliesmoja 2015.gada martā, pēc tam konstatēti vairāk nekā 100 saslimšanas gadījumi. Situācija sarežģījās šogad martā pēc iesaistīto pušu domstarpībām par slimības pētījumiem.

Līdz šim suņu barības vada saslimšanas cēloņu izpētē jau ieguldīti ap 45 000 eiro, tajā skaitā 10 700 eiro no Zemkopības ministrijas (ZM) budžeta, 25 000 eiro no institūta Bior budžeta, 9000 eiro no Pārtikas un veterinārā dienesta budžeta. Savukārt LVB neatkarīgus pētījumus veic par portālā ziedot.lv saziedotajiem 31 212 eiro.

Tikmēr līdz šim veiktajās barības analīzēs nav atrastas toksiskas vielas, kas varētu būt barības vada dilatācijas izraisītājas, līdz ar to ZM, kā arī ražotājs noliedz barības saistību ar saslimšanu, uzsverot, ka nav konstatēts neviens kritērijs, kura dēļ varētu teikt, ka suņu saslimšanā ir vainojama barība.

Ref: 102.000.102.13588

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas