Pensiju sistēmā straujas pārmaiņas nenotiks, mierina Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas pārstāvji. «Pārmaiņas var veikt tad, ja būs diskusijas – par to jāprasa strādājošajiem un pensionāriem,» laikrakstam Latvijas Avīze norāda Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS).
Viņa apgalvo, ka pēc vēlēšanām pensiju reformas nebūs, kā arī atbalsta priekšlaicīgas pensionēšanās iespējas saglabāšanu un piemaksas pensijai par kaitīgu darbu.
«Pensijas neaiztiksim. Ja kāds to izdarīs, tad tas būs ciniski un negodīgi,» teic komisijas sekretārs Andris Bērziņš (ZZS).
Abi politiķi apgalvo, ka mazāka neapliekamā minimuma piemērošana pensijām būtu tas pats, kas pensiju samazināšana, un sola to nepieļaut.
Arī komisijas locekle Silva Bendrāte uzsver, ka Jaunais laiks pēc vēlēšanām neplāno «ķerties klāt pensijām». Viņa uzsver, ka noteikti ar laiku pakāpeniski jāpalielina darba stāžs pensijas saņemšanai – šāds priekšlikums atrodams arī LM izstrādātajā koncepcijā.
Labklājības ministrijas (LM) izveidotajā koncepcijā aprakstīti varianti izmaiņām pensiju sistēmā.
Koncepcija pašlaik atrodas ministrijā un to izmantos, veidojot 2011. gada budžetu. Koncepcijā paredzēts no 2011. gada veikt indeksāciju, ņemot vērā patēriņa cenu indeksu, kā arī pārvirzīt pensiju piemaksas no pamatbudžeta uz sociālo budžetu. No 2012. gada koncepcija paredz pārtraukt piemaksas no jauna piešķirtajām pensijām, nepagarināt priekšlaicīgas pensionēšanās iespējas, kā arī atteikties no atvieglotām pensijām, kuras pienākas cilvēkiem, kas strādājuši sevišķi kaitīgos un smagos darba apstākļos, norāda LM Sociālās apdrošināšanas departamenta vadītāja Jana Muižniece.
Viņa uzsver, ka nevar uzreiz paaugstināt pensionēšanās vecumu, tam ir nepieciešams pārejas periods, un šis princips attiecināms arī uz citām pārmaiņām sociālajā sistēmā.