Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) 22.novembrī apstiprinājusi Igaunijas jauno valdību, kur pēc ilgiem gadiem pie varas nebūs parlamenta lielākā Reformu partija, bet seši no 15 apstiprinātajiem ministriem iepriekš strādājuši šoruden gāztajā Tāvi Reivasa (Taavi Rõivas) kabinetā.
Igaunijas prezidente valdību apstiprinājusi pēc tam, kad kabinets uzticības balsojumā nodrošināja Rīgikogu vairākuma atbalstu.
«Šī valdība un koalīcijas līgums līdz ar to ir tautas griba, un tautai allaž ir taisnība,» tā Kaljulaida.
Prezidente arī vērsusi uzmanību uz to, ka Igaunija drīzumā uzņemsies prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, un aicinājusi politiķus to atcerēties arī kontekstā ar 2017.gadā gaidāmajām Igaunijas pašvaldību vēlēšanām.
Rīgikogu 21.novembrī valdības vadītāja amatā apstiprinājis centriski kreisās Centra partijas priekšsēdētāju Jiri Ratasu (Jüri Ratas). Atbalstu viņa kandidatūrai un piedāvātajai valdības koalīcijai ar sociāldemokrātiem un centriski labējo partiju IRL, pauduši 53 no 101 parlamentārieša.
Uzrunā pirms balsojuma Ratass kā četrus galvenos valdības izaicinājumus pašlaik minējis iedzīvotāju krīzi, ekonomisko stagnāciju, nevienlīdzības pieaugumu un drošības situāciju. Politiķis arī piebildis, ka koalīcijas partneri piekrituši šo jautājumu risināšanai.
Kliedējot bažas par Igaunijas ārpolitiskā kursa iespējamām pārmaiņām, Ratass paudis atbalstu stiprai sabiedroto spēku klātbūtnei valstī un solījis, ka valdība veiks vajadzīgos ieguldījumus, lai karaspēka daļās varētu izmitināt NATO valstu militārpersonas.
Pievēršoties koalīcijas norunātajai ekonomiskai un nodokļu politikai, Ratass uzsvēris, ka pēc 12 gadiem, kas aizvadīti Eiropas Savienībā, atšķirības starp Igauniju un «vecajām» dalībvalstīm joprojām ir lielas. Paturot prātā līdzsvarota budžeta saglabāšanu, politiķis paudis koalīcijas apņēmību strādāt ar mērķi mazināt ienākumu nevienlīdzību un nodrošināt labākus apstākļus iedzīvotājiem ar zemiem un vidējiem ienākumiem.
Ref: 111.111.103.4316