ASV vēlēšanu iznākums mainījis situāciju finanšu tirgos

Finanšu tirgi vienādi reaģējuši gan uz Brexit referenduma rezultātiem, gan uz negaidīti iespaidīgo republikāņu uzvāru prezidenta vēlēšanās Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) – ar atturīgu klusumu pēc sākotnēji dramatiskām cenu izmaiņām.

Ieilgusī krīze izejvielu sektorā lika investoriem būt piesardzīgiem, un tas daļēji izskaidro, kāpēc Brexit balsojums un ASV vēlēšanas neradīja nepieciešamību pēc papildus piesardzības. Un šobrīd tirgus dalībnieki sagaida, ka abu notikumu iznākums tuvākajā nākotnē netraucēs pasaules ekonomiskajai izaugsmei, secināts SEB Investīciju apskatā.

Pasaules ekonomiskā izaugsme varētu kļūt spēcīgāka un papildus grūdienu varētu sniegt sagaidāmais fiskālās politikas atbalsts un nodokļu samazinājums ASV, prognoze SEB eksperti.

«Donalda Trampa solījumi investēt ASV infrastruktūrā un samazināt nodokļus varētu pacelt ekonomikas izaugsmi īstermiņā, bet politisko lēmumu pieņemšana un īstenošana prasa laiku. Ņemot vērā, ka šobrīd neskaidrība un nenoteiktība ir ļoti liela, ASV politikas izmaiņām var būt gan negatīvas, gan pozitīvas sekas. Piemēram, jauni ASV iekšējā tirgus aizsardzības pasākumi varētu kaitēt starptautiskai tirdzniecībai, bet ekspansīvās fiskālās politikas stimulējošā ietekme var izrādīties lielāka, nekā šobrīd tiek prognozēts. Tomēr augošais ekonomikas aktivitātes līmenis gan ASV, gan Eiropā, gan Ķīnā rada iemeslu pozitīvam noskaņojumam,» stāsta SEB Private banking investīciju stratēģis Ingus Grasis.

Saskaņā ar ekspertu datiem, publiski kotēto uzņēmumu peļņas izaugsmes rādītāji uzlabojas. Lai arī peļņas izaugsmes prognoze 2017.gadam varētu būt pārspīlēta, tomēr sagaidāms, ka tā būs pozitīva. Taktisku atbalstu peļņas prognozēm sniedz šobrīd spēcīgie makroekonomikas dati. Savukārt, runājot par obligācijām, eksperti prognozē, ka spekulatīvā kredītreitinga obligācijas nākamo 12 mēnešu laikā būs ienesīgākas par valdību un investīciju kredītreitinga obligācijām. Tajā pašā laikā valūtu tirgus ir vienīgā jomā, kur vislielākā ietekme ir politiskiem notikumiem, nevis ekonomiskiem faktoriem.

Ref: 102.000.102. 14126

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas