Dvieļi ir ikviena cilvēka neatņemama higiēnas sastāvdaļa, bet saskaņā ar ekspertu teikto tie var nodarīt vairāk ļauna nekā laba – it sevišķi, ja tos nemazgā pietiekami bieži.
Tie var kļūt par paradīzi baktērijām, sēnītēm, atmirušai ādai, fekāliju daļiņām, urīnam un citiem mikrobiem, ar kuriem, tev pašam nemanot, ir pilna tava vannas istaba.
Šie mikrobi, no kuriem daudzi nāk to tavas tualetes, pēcāk savairojas tava dvieļa mitrajās, siltajās šķiedrās un var izraisīt dažādas slimības.
Cik tad bieži, pēc ekspertu domām, vajadzētu mazgāt dvieļus, lai kaitīgie mikrobi nepaspētu savairoties?
Higiēnas eksperts profesors Filips Tjerno iesaka mazgāt dvieļus jau ik pēc trim lietošanas reizēm, lai izvairītos no vannas istabas mikrobu infekcijām.
Turklāt noteikti jāļauj dvielim pilnībā izžūt starp katru lietošanas reizi.
«Ir jābūt uzmanīgiem,» pamāca profesors. «Mitrs dvielis ir augošs. Ja dvielim ir aromāts, tas nozīmē, ka uz tā vairojas mikrobi, un to vajag izmazgāt.»
Profesors piebilst, ka ir grūti spriest, vai uz dvieļiem augošie mikrobi ir kaitīgi cilvēkam. Viņš apgalvo, ka vairums no cilvēku mājokļos dzīvojošajām baktērijām ir nekaitīgas. Taču tiem, kuri dvieli dala ar vēl kādu cilvēku, saslimšanas risks ir daudz lielāks. Tas tā ir tādēļ, ka cilvēka ķermenim jānonāk kontaktā arī ar mikroorganismiem, pie kuriem viņa ķermenis nav pieradis.
To starpā ir arī «Staphylococcus aureus» baktērija, kas var kļūt par iemeslu augonim, pinnei vai infekcijai.
Avots: dailymail.co.uk
Es dvieļus mazgāju katru dienu, bet tā kā 40 grādos labi neizmazgājas, pievienoju dezinficējošas vielas vai piepilinu ēteriskās eļļas.
vienreizējos (papīra) dvieļus, un nebūs problēmu ar baktērijām.