Sudraba un Āboltiņa: Kučinska kļūda – šī gada budžeta pieņemšana

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) valdība ir kā viļņos mētāta laiva bez laba kapteiņa un komandas, šādu vērtējumu Kučinska valdības darba pirmajam gadam ceturtdien, 9.februārī, Latvijas Televīzija raidījumam Rīta panorāmā sniedza partijas No sirds Latvijai (NSL) vadītāja Inguna Sudraba.

Sudraba poētiski izteicās, ka Kučinska valdības darbs viņai atgādinot laivu, kas bezpalīdzīgi daudzās pret krastu, viļņi to mētā, airētāji katrs airē savā virzienā, tai nav ne jēdzīga kapteiņa, ne komandas, kurai būtu stratēģisks redzējums par valsts attīstību.

Politiķes vērtējumā, spilgtākais piemērs bezpalīdzīgai un vājai Kučinska valdības darbībai esot bijis šā gada budžeta pieņemšana.

BNN noskaidroja, ka Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa ceturtdien, 9.februārī, telekanālā LNT  norāda, ka Kučinska valdībai uzticība ir zemāka nekā Laimdotas Straujumas valdības zemākajā punktā, kas ir biedējoši, uzsver politiķe.

Āboltiņa uzskata, ka Kučinska valdības lielākais sasniegums ir reformas izglītībā, bet lielākā kļūda – šī gada budžeta pieņemšana.

«Esošās koalīcijas vadībā katra politika veidojas katra par sevi, bez kopīga mērķa,» Kučinska valdības darbu raidījumam Rīta panorāmā kritizē Sudraba, kā piemēru minot topošo jauno nodokļu politiku, kas topot tikai ar domu, kur ņemt budžetā papildus ieņēmumus, nevis domājot, kādu uzņēmējdarbības vidi Latvijā iecerēts izveidot.

NSL nodokļu politikas kontekstā uzstāšot uz centieniem mazināt Latvijā sociālo netaisnību, lai samazinātu nodokļus maziem ieņēmumiem. Tāpat esot jārada biznesa vide, kas būtu atbalstoša mazajam un vidējam biznesam. Savus priekšlikumus nodokļu reformām NSL gan nav izstrādājusi, jo gaida vien Finanšu ministrijas piedāvājumu, skaidro Sudraba.

Savukārt vērtējot ieceri ieviest minimālās sociālās iemaksas, Sudraba pauda viedokli, ka ar varu piespiest maksāt nevienu nevar, īpaši ja viņiem neesot ko maksāt. Vienlaikus pati viņa nesniedza skaidru redzējumu, kā būtu risināms jautājums par lielas daļas Latvijā strādājošo sociālo nodrošinājumu.

Ref:224.000.103.423 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas