«Tuvāko 20 gadu laiku komerciālajos lidojumos varētu sākt izmantot saules enerģiju, tam kļūstot par ikdienas parādību», vēsta Solar Impulse 2 (Si2) vadītājs Ričards Tomerets (Richard Thommeret), prezentācijas laikā Jaunatklājumu dienu pasākumā Solvay pārstāvniecībā Latvijā.
Tomerets atzīst, ka šādas tehnoloģijas izstrādei vajadzīgs laiks un darbs, tāpēc tas var notikt nākamo 20 gadu laikā, tomēr sākuma posmā tas, visticamāk, būs iespējams tikai īsiem iekšzemes reisiem.
«Solvay ir piedalījies drosmīgajā Solar Impulse projektā, kurš daudziem 2004.gadā likās neiespējams. Ar šo Lidojošo laboratoriju Solvay ir praksē izmantojis savu pieredzi un inovatīvo potenciālu moderno materiālu un ilgtspējīgas enerģijas jomā, nodrošinot Solar Impulse spēju lidot nepārtraukti, izmantojot saules enerģiju,» komentē Tomerets.
Viņš uzsver, ka ar to ir sperts liels solis uz priekšu jaunatklājumu, tehnisko zināšanu un uzņēmējdarbības jomā. Līdz šim piecpadsmit Solvay produkti ir pielietoti vairāk nekā 6 000 daļām, nodrošinot enerģijas uzglabāšanu un optimālu patēriņu, kā arī mazāku lidmašīnas svaru.
Solvay grupas daļa Solvay Business Services (SBS) ir globālo koplietojamo pakalpojumu uzņēmums ar 2 000 darbiniekiem 30 valstīs.
Rīgas servisa centra direktors Aleksandrs Lefo (Alexandre Lefeu), atzīst, ka šāds vērienīgs projekts pozitīvi ietekmē darbinieku motivāciju: «Solvay Latvijas pārstāvniecības komanda izrāda lielu interesi par jaunatklājumiem. Mēs negribam būt tikai darbavieta, mēs vēlamies sniegt ieguldījumu sabiedrībā, tādēļ Si2 projekts mums ir ļoti svarīgs. Tas pierāda, ka tik daudzi šķietami neiespējami mērķi ir sasniedzami.»
Lefo skaidro, ka Solvay Jaunatklājumu dienu mērķis bija sniegt visiem darbiniekiem papildu informāciju par uzņēmumu un stimulēt radošu un inovatīvu domāšanu.
Ref:224.000.103.682