Kurš gan nav dzirdējis par tādām tūristu iecienītām vietām kā Kolizejs, Lielais Ķīnas mūris vai Tadžmahals.
Tomēr ir ļoti daudz citu ievērojamu vietu un senu ēku, par ko nezina pat aizrautīgākie ceļotāji. Jautājumu un atbilžu portāls Quora veica aptauju, kurā lūdza lasītājiem nosaukt ne tik atpazīstamus, bet ievērojamus arhitektūras pieminekļus.
Džennes Lielā mošeja, Mali
Džennes Lielā mošeja ir vairāk nekā 100 gadus veca un ir lielākā nededzināto ķieģeļu ēka pasaulē. 1988. gadā tā tika iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā kā daļa no Džennes vecpilsētas. Šobrīd mošeja ir slēgta apmeklētājiem. Iespējams, šāds lēmums tika pieņemts 1996. gadā pēc tam, kad tur notika žurnāla Vogue fotosesija.
Chand Baori aka Indijā
Chand Baori atrodas nelielā Indijas ciematā Abhaneri, un tā ir viena no vecākajām šāda veida akām pasaulē. Milzīgā būve atgādina apgrieztu piramīdu, kas sniedzas 30 m dziļumā. Gar akas sienām ir izveidoti 3 500 šauri un simetriski pakāpieni, kas ved uz nelielu ūdenskrātuvi. Zinātnieki joprojām mēģina noteikt, vai aka ir būvēta laikā starp IX un XI gadsimtu vai 600 gadus p.m.ē.
Parlamenta pils Rumānijā
Parlamenta pils ir viens no populārākajiem Bukarestes arhitektūras pieminekļiem, kas tika celts, kad Rumānija vēl bija sociālistiska republika. Tā tiek uzskatīta par pasaulē lielāko un dārgāko administratīvo ēku. Neoklasicisma stila ēkai ir 12 stāvi (un vēl 12 papildu stāvi zem zemes) un 3 100 telpas, kuru kopējā platība ir 330 000 m2.
Stari Most (Vecais tilts), Bosnija un Hercegovina
Gājēju tilts atrodas Mostaras pilsētā pāri Neretvas upei. Tā ir mūsdienu kopija senajam tiltam, kas tika iznīcināts 1993. gadā Bosnijas kara laikā. 2005. gadā Stari Most tilts tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Viena no populārākajām tūristu izklaidēm šajā vietā ir lēkšana ar gumiju vēsajā Neretvas upes ūdenī, izbaudot brīvo kritienu no 30 m augstuma.
Kumbhalgaras cietoksnis Indijā
Kumbhalgaras cietoksnis ir unikāla siena, kas senajos laikos bija pazīstama kā «Sargātāja no nāves». Siena ir 36 km gara un dažās vietās sasniedz 8 m augstumu. Tā tika celta no XV līdz XVI gs. un, neskatoties uz piedzīvoto karadarbību, tā netika nedz sabojāta nedz arī ieņemta.
Sheikh Lotfollah mošeja Irānā
Šis arhitektūras brīnums tika uzbūvēts Sefevīdu dinastijas valdīšanas laikā – no 1602. līdz 1619. gadam. Tā ir eleganta un reizē arī neparasta celtne dažādu iemeslu dēļ. Tai apkārt nav minaretu, iespējams, tāpēc, ka mošeja nekad nebija paredzēta publiskai lietošanai, bet kalpoja par pielūgsmes vietu šeiha harēma sievietēm.
Deravaras cietoksnis Pakistānā
Iespaidīgā kvadrāta formas būve tika celta 1733. gadā. Cietoksnis sastāv no 40 bastioniem, kas paceļas 30 m augstumā virs Pakistānas tuksneša. Savienotās sienas veido 1 500 m garu perimetru. Tomēr vietējie iedzīvotāji, nemaz nerunājot par tūristiem, pat nezina par šī cietokšņa eksistenci.
Avots: brightside.me