Šogad E-prasmju nedēļas prioritātes ir digitālā drošība un digitālās prasmes nodarbinātībai un uzņēmējdarbībai, kā arī ePakalpojumi, komentē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) viceprezidente Māra Jākobsone.
Labklājības ministrs Jānis Reirs uzsver, ka e-prasmes aptver ļoti plašu ikdienas darba un atpūtas aktivitāšu loku ikviena cilvēka dzīvē. «Zināšanas un izpratne par to pielietojumu palielina izglītības un darba iespējas, e-pakalpojumi atvieglo ikdienas pienākumus, interaktīvas un mūsdienīgas informācijas pieejamība veicina sabiedrības interesi tā apgūt un ikdienā pielietot».
Viņš norāda, ka e-prasmju apgūšana ļauj cilvēkam kļūt konkurētspējīgākam darba tirgū.
Memoranda partneru apkopotā informācija liecina, ka četru gadu laikā iedzīvotājiem sniegts vairāk nekā 800 tūkstoši apmācības, zināšanu pārbaudes vai digitālo prasmju konsultācijas, turpina Jākobsone.
Jau ziņots, ka no pirmdienas, 27.marta līdz 2.aprīlim, jau astoto gadu pēc kārtas visos Latvijas reģionos notiks E-prasmju nedēļa, kuras mērķis ir, lai digitālajā laikmetā informētu sabiedrību par e-prasmju nozīmi darbā, mācībās un karjeras izaugsmē.
E-prasmju nedēļa tika atklāta ar LIKTA prezidentes Signes Bāliņas uzrunu: «E-prasmju nedēļa šo gadu laikā ir kļuvusi par nozīmīgu tradīciju, kas stiprina Latvijas iedzīvotāju digitālās prasmes. Memoranda ietvaros esam paveikuši ļoti daudz gan politikas iniciatīvu jomā, gan sniedzot praktisku atbalstu dažādām iedzīvotāju grupām, taču noteikti nedrīkstam apstāties pie sasniegtā. Tieši tāpēc memorandu papildinājām ar jauniem mērķiem un iniciatīvām».
Ar mērķi aktualizēt sadarbības memorandu tā rīcības plāns 2017. – 2020. gadam tika paplašināts. Papildus jau esošajām aktivitātēm, partneri vienojās izglītot sabiedrību mediju un informācijas pratības jomā, izglītot digitālās drošības un kiberdrošības jomā.
Tāpat šogad memorandam pievienojās vēl vairākas institūcijas – IT drošības incidentu novēršanas institūcija cert.lv, Digitālās drošības alianse, UNESCO Nacionālā komiteja, Latvijas Universitātes Matemātikas un Informātikas institūts un Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, norāda Jākobsone.
Kā liecina Eiropas Komisijas dati, 45% Eiropas Savienības iedzīvotāju ir nepietiekamas digitālās prasmes, un tās ir nepietiekamas vairāk nekā trešdaļai (37%) strādājošo. Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas 9.februāra sanāksmē prezentētajiem datiem, 2015.gada beigās tikai 5,7% Latvijas iedzīvotāju bija iesaistījušies mūžizglītības aktivitātēs. Eiropas Savienībā šis procents vidēji ir 10,8%, bet Dānijā – 30%.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards uzsver: «Varam būt lepni, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas vadībā Latvija visus šos gadus bijusi aktīvākā e-prasmju nedēļas organizētāja visā Eiropā. To apliecina arī iespaidīgā statistika, kas parāda, ka septiņu gadu laikā E-prasmju nedēļas norisē ir tikuši organizēti vairāk nekā 5 300 dažādi pasākumi, kuros dalībnieku skaits ir pārsniedzis 200 000».
LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta skaidro, ka E-prasmju nedēļas organizēšanā iesaistās jau piecus gadus, ik gadu dažādos Latvijas novados organizējot vai iesaistoties informatīvajos semināros, kā arī konsultācijās.
Savukārt Microsoft Latvia vadītāja Renāte Strazdiņa norāda, ka e-prasmes mūsdienās ir uzskatāmas par pamatprasmēm. Bez tām nav iedomājams darbs nevienā profesijā.
E-prasmju nedēļas laikā notiks gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdz interneta tiešraidēs, gan arī pasākumi, kas notiks visos Latvijas reģionos: skolās un bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijas, pašvaldībās un uzņēmumos. Būs iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos, ziņo Jākobsone.
Ref:224.000.103.743