Uzzini, kuras ir desmit dabīgas lietas, kas var palīdzēt samazināt svaru

Lai arī visiem sen skaidrs, ka ideālā ķermeņa sasniegšanai un svara samazināšanai nekādi brīnumlīdzekļi nepalīdzēs un būs vien cītīgi jāstrādā, pārskatot savu ēdienkarti un pievēršoties aktīvam dzīvesveidam, daba ir parūpējusies par vairākiem labiem ceļabiedriem, kas būs lieliski sabiedrotie cīņā ar liekajiem kilogramiem, stāsta zaļās farmācijas uzņēmuma Silvanols eksperts, ārsts Roberts Poļakovs.

«Liekā svara veidošanos var veicināt dažādi faktori – mazkustīgs dzīvesveids, nepareizs uzturs, vielmaiņas traucējumi, retas ēdienreizes un citi faktori,» stāsta Roberts Poļakovs. «Bet galvenais iemesls ir viens – lieko svaru uzkrājam, jo apēdam vairāk nekā patērējam.»

Eksperts norāda arī to, ka diemžēl, problēma ar palielinātu svaru nav tikai estētikas jautājums. Jo vairāk lieko kilogramu, jo lielāka iespēja, ka tie nes sev līdzi arī dažādas veselības problēmas – sirds un asinsvadu slimības, problēmas ar locītavām, veicina diabēta attīstību un ir riska faktors daudzām citām slimībām. Tas ļoti apgrūtina dzīvi un mazina dzīves kvalitāti.

Ir divas lietas, kas it kā neviļus iezogas ēdienkartē un veicina liekā svara uzkrāšanos: ogļhdrāti un tauki. «Lai arī ogļhidrāti ir visvieglākais enerģijas iegūšanas materiāls, ja cilvēka organisms tos neizmanto, ogļhidrāti ātri pārvēršas taukaudos. Savukārt slēptie uztura tauki, kas atrodas dažādos kūpinājumos, desās, sieros, majonēzē, krējumos, tortēs, šokolādēs un citur, neizmantoti transformējas liekajā svarā,» saka Poļakovs.

Eksperts iesaka desmit dabas veltes, kas palīdzēs notievēt:

Ingvers. Tonusam, vitalitātei, enerģijai un noturībai pret nogurumu. Veicina vielmaiņu un uzlabo gremošanas sistēmas darbību, ir lielisks antioksidants, vērtīgs vitamīnu un minerālvielu avots, kas palīdz sakārtot ne tikai organisma iekšējos procesus, bet uzlabo arī ādas stāvokli.

Zaļā tēja. Tās sastāvā esošās vielas labvēlīgi ietekmē visu organismu – darbojas tonizējoši, attīra, saista brīvos radikāļus, uzlabo asinsvadu stāvokli un palīdz šūnu atjaunošanās procesos. Zaļā tēja mazina apetīti, veicina vielmaiņu un organisma detoksikāciju, paaugstina enerģijas līmeni un palīdz labāk izmantot organisma iekšējās enerģijas rezerves. Tā ir spēcīgs antioksidants un lielisks profilaktisks līdzeklis novecošanās procesu aizkavēšanai.

Greipfrūti. Vielmaiņas veicinātāji un gremošanas sistēmas aktivizētāji. Greipfrūti satur fermentus, kas uzlabo uzņemtā uztura pārstrādi, labāk sašķeļ barības vielas līdz pat sīkām molekulām un sķeļ saliktos taukos. Tie ir vērtīgs vitamīnu un minerālvielu avots, kā arī lieliski antioksidanti.

Safrāns. Rosina endorfīnu izdalīšanos, uzlabo ādas stāvokli, palīdz mazināt apetīti un vecina vielmaiņu.

Pipari. Arī pipari ir lielisks vitamīnu un minerālvielu avots ar antioksidatīvu iedarbību, kas veicina vielmaiņu un organisma detoksikāciju. Turklāt pipari rosina tā sauktā laimes hormona jeb endorfīna izdalīšanos organismā.

Brūnaļģes. Tās ir lielisks vitamīnu un minerālvielu avots (brūnaļģes satur tik vērtīgo jodu, kas uz sauszemes sastopams reti), ceļ enerģijas līmeni, veicina gremošanas procesus, organisma detoksikāciju un palīdz aktīvāk strādāt vielmaiņai.

Garcīnijas ekstrakts. Kambodžas garcīnja ir citrusauglis, kas satur aktīvo vielu – hidroksicitronskābi. Tā iesaistās organisma bioķīmiskajā procesā un kavē jaunu tauku šūnu sintēzi no ogļhidrātiem. Cilvēkam veidojas ilgāka sāta sajūta un mazinās apetīte. Tāpat garcīnijas ekstrakts veicina ātrāku tauku «sadedzināšanu».

Zīdkoka ekstrakts. Samazina apetīti, veicina vielmaiņu un uzlabo gremošanas sitēmas darbību. Zīdkoka ekstraktam piemīt lieliskas spējas profilaktiski aizkavēt novecošanās procesus un uzlabot ādas stāvokli.

Godži ogas. Lielisks enerģijas un spēka avots, kas aizkavē novecošanās procesus, veicina vielmaiņu un organisma detoksikāciju. Godži ogas samazina apetīti, pazemina holesterīnu un palīdz stiprināt imūnsistēmu.

Rūgtais apelsīns. Samazina apetīti, veicina vielmaiņu un uzlabo gremošanas sistēmas darbību. Tas veicina organisma detoksikāciju, palīdz izdalīties endorfīniem, kā arī satur virkni vērtīgu vitamīnu un minerālvielu.

Savukārt par to, kā panākt, lai svara zudums būtu noturīgs, ārsts atzīmē: «Ir svarīgi ievērot mērenību, jo organismam nepatīk straujas pārmaiņas. Tam nepatīk arī stingra diēta, agresīvi notievēšanas preparāti, pārmērīga fiziskā slodze un strauja svara samazināšana. Jo lēnāk tiek samazināts svars, jo grūtāk tam būs atkal atgriezties – organisms būs paspējis pierast pie jaunās vielmaiņas.»

Turpinot, viņš saka: «Turklāt jāatceras, ka pēc diētas aktīvā etapa, kad sasniegts vēlamais rezultāts, nedrīkst uzreiz atmest visus ierobežojumus un atgriezties pie vecajiem ēšanas paradumiem. Diēta jāturpina ievērot, protams, vieglākā formā. Tāpat jāturpina fiziskās aktivitātes un jāatceras – jāuzņem tikai nepieciešamais kaloriju daudzums, kuras organisms patiešām arī patērē.»

Ref: 225.000.103.923

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas