Arī Delna aicina atcelt Sudrabu no parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājas amata

Inguna Sudraba

Biedrība Sabiedrība par atklātību Delna aicina visas Saeimas frakcijas atsaukties Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vēstulei un izvērtēt Saeimas deputātes Ingunas Sudrabas (NSL) atbilstību «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājas amatam.

«Pēc publiski izskanējušās informācijas, nākamnedēļ, 8.augustā, notiks pirmā komisijas sēde. Ja komisijas locekļi ir ieinteresēti izpildīt parlamentārās izmeklēšanas komisijas uzstādītos uzdevumus, tiem sēdē jālemj par Sudrabas atcelšanu no komisijas vadītājas amata un jāievēlē cits vadītājs,» uzskata Delna.

Sabiedrība par atklātību atgādina, ka par Sudrabu pašu Rīdzenes sarunās izskanēja kompromāts un, iespējams, Sudrabai kā vadītājai būs jāizdara izvēle starp personīgajām un sabiedrības interesēm, kas rada faktisku interešu konfliktu, turpina Delna.

Delna pārstāvji uzsver, ka likums par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā definē interešu konfliktu kā situāciju, kurā valsts amatpersonai, pildot valsts amatpersonas pienākumus, jāpieņem lēmums vai jāpiedalās lēmuma pieņemšanā, vai jāveic citas ar valsts amatpersonas amatu saistītas darbības, kas ietekmē vai var ietekmēt šīs valsts amatpersonas, tās radinieku vai darījumu partneru personiskās vai mantiskās intereses.

Lai parlamentārās izmeklēšanas komisija spētu gan izpildīt tai dotos uzdevumus, gan radīt pārliecību par neatkarīgu procesu un rīcību sabiedrības interesēs, komisijas locekļiem un vadītājam ir jāiegūst sabiedrības uzticība, uzsver Delna pārstāvji.

Tāpat viņi norāda, ka Sudrabas darbs komisijas vadītājas amatā palielinās sabiedrības neuzticību 12.Saeimai un tajā pārstāvētajām politiskajām partijām kopumā.

BNN jau ziņoja, ka pēc Sudrabas apstiprināšanas komisijas vadītājas amatā ir izskanējušas arī bažas par politiķes spēju objektīvi vadīt izmeklēšanu, ņemot vērā, ka «oligarhu sarunās» tiek pieminēta arī viņa. Pati Sudraba gan norāda, ka šos izteikumus pauž tie, kuriem ir bail no parlamentārās izmeklēšanas gaidāmajiem rezultātiem.

Tāpat jau vēstīts, ka par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi parakstījās 35 deputāti – to atbalstīja Vienotības, nacionālās apvienības Visu Latvijai!Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK), kā arī Latvijas Reģionu apvienības (LRA) parlamentārieši.

BNN arī ziņoja, ka viesnīcā Rīdzene noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.

Ref:224.000.103.1919

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas