Petīcijā pieprasa reformas dzīvnieku labturības uzraudzībā

Nepilnas nedēļas laikā jau vairāk nekā 5 000 cilvēku parakstījuši petīciju vietnē www.cukas.lv, pieprasot apturēt SIA Baltic Pork fermas nelikumīgo darbību un veikt reformas, lai novērstu sistemātiskās dzīvnieku labturības uzraudzības problēmas.

«Cilvēkiem nav pieņemama situācija, kurā dzīvnieku turētāji var gadiem ilgi sistemātiski pārkāpt minimālās labturības prasības, bet uzraugošā institūcija, regulāri pārbaudot fermas, nespēj konstatēt šos pārkāpumus,” pauž biedrības Dzīvnieku brīvība valdes locekle Katrīna Krīgere. «Nolaidīgās uzraudzības rezultātā ne tikai cieš simtiem tūkstoši dzīvnieku, bet arī tiek atstātas novārtā visas sabiedrības intereses uz dzīvnieku aizsardzību.»

Ziņas par likumpārkāpumiem un cietsirdību pret dzīvniekiem SIA Baltic Pork fermā sasniegušas arī Norvēģijas medijus. SIA Baltic Pork daļēji pieder norvēģu uzņēmumam Innovasjon Norge. Norvēģijā šādas cūku lielfermas ir aizliegtas ar likumu.

Biedrības iepriekš informējusi, ka šī gada vasarā dzīvnieku tiesību aktīvists strādāja par cūkkopi SIA Baltic Pork cūku fermā Allažos, dokumentējot dzīvnieku turēšanas apstākļus. Atklājās, ka fermā sistemātiski tiek pārkāptas minimālās labturības prasības – grūsnās sivēnmātes visu laiku tiek turētas šauros, individuālos sprostos, kurās tās nevar apgriezties, nekur visā fermā nav likumā prasīto pakaišu. Pētījuma laikā tika arī dokumentēts, ka slimajiem un ievainotajiem dzīvniekiem netiek sniegta veterinārā palīdzība, vairākos grupu aizgaldos jauncūkām netiek nodrošināta iespēja vienlaicīgi piekļūt barībai, dzīvnieki tiek sisti ar elektrošoku pa galvu u.c.

Likuma prasība turēt grūsnās sivēnmātes grupās un visos cūku aizgaldos nodrošināt pakaišus ir spēkā jau no 2013. gada, taču Pārtikas un veterinārais dienests līdz pat pētījuma publicēšanai, tostarp ikgadējā pārbaudē šī gada augustā, nekādus pārkāpumus nebija konstatējis. Pēc iepazīšanās ar videomateriāliem, dienesta pārstāvji veica ārpus kārtas pārbaudi fermā un konstatēja daļu no neatkarīgajā pētījumā fiksētajiem sistemātiskajiem labturības noteikumu pārkāpumiem, skaidro biedrības pārstāvji.

Ref: 225.000.103.1903

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas