Šobrīd būtu izdevīgi pārdot valstij piederošās telekomunikāciju nozares uzņēmumu Lattelecom un Latvijas Mobilais telefons kapitāldaļas, uzskata ekonomikas ministrs Artis Kampars.
Pašlaik Eiropā šī nozare strauji attīstās un cena, kādu varētu iegūt, pārdodot uzņēmumus, varētu būt pietiekami augsta. Turklāt Latvijas telekomunikāciju tirgū vērojama konkurence, tādēļ nav vajadzīga valsts līdzdalība šajos uzņēmumos, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes uzsvēra Kampars, piebilstot, ka galvenajam pārdošanas kritērijam jābūt cenai, kādu valsts varētu iegūt.
Ministrs arī atzina, ka kopumā situācijas uzlabošanai Latvijā nepieciešamas reformas – jaunu darba vietu radīšana, rūpnīcu un ražojošā sektora attīstība, kā arī kvalificētu darbinieku nodrošināšana un sociālā budžeta ilgtspēja.
Jautājumi, kas attiecas uz sociālo budžetu, ir grūti, taču tie ir jārisina. Izdevumu samazināšanas jomā sociālais budžets ir plašākais risinājums 2012. gadam, jo izdevumu mazināšana izglītībā un veselībā vairs nav iespējama. Man grūti spriest, kas tieši tur jāmazina, jo priekšlikumi no Labklājības ministrijas nav bijuši, bet proporcija – 1,5 miljardi latu ir nesamērīga pret 400 miljoniem veselībā un 300 miljoniem izglītībā, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atzina Kampars.
Ja mēs valdībā vienotos par atsevišķu izdevumu mazināšanu sociālajā budžetā, piemēram, bezdarbnieku pabalstu izmaksu sešus, nevis deviņus mēnešus, mums nevajadzētu celt akcīzes nodokli degvielai, kas tik ļoti neveicinātu inflāciju. Sociālo budžetu pieņemts saistīt tikai ar pensijām, taču tā nav, norāda ministrs.
Kampars atzīst, ka inflācija sastāv no divām pusēm, viena no tām ir nodokļi, ko valdība var ietekmēt. Koalīcijas partneri aktīvi iebilst pret izdevumu samazināšanu konkrētās jomās. Tas, kas notiek pasaules nemieru dēļ, ir naftas cenu kāpums un pārtikas cenu kāpums, kas ir pasaules pieprasījuma radīta problēma – šīs abas lietas valdība nevar ietekmēt.
Vienlaikus mēs esam noguruši no griešanas, mums jābeidz griezt un jāiet uz attīstību. Jau tagad pieaug darba ražīgums un konkurētspēja, un pietiekami drīz jāsāk pieaugt arī atalgojumam, uzsver Kampars.
Vaicāts par tiesā apstrīdētajiem jaunajiem elektroenerģijas tarifiem, ministrs norāda, ka nedz viņš, nedz ministrija nerēķina un neapstiprina jaunos tarifus, ir radīta sistēma, kas paredz, ka tos apstiprina neatkarīga institūcija – regulators. Pēc ministra domām, Latvenergo nav pacenties iedzīvotājiem izskaidrot, kā veidojas jaunie tarifi un pēc kādas metodikas tie tiek apstiprināti.
Ja iesūdzēts tiesā un tiesa redzēs ka tur ir pārkāpumi, es kā ministrs nedrīkstu iejaukties neatkarīgu institūciju procesā. Enerģētikas politika ir brīvais tirgus, kur konkurence rada iespējami zemāku cenu. Uzņēmums pelna citās valstīs, bet ne Latvijā, tā Kampars.
Kau kā šķiet, ka Kampars ir visnejēdzīgākais ministrs šobrīd valstī
Doma laukumā, kā to senči darīja, piesiet pie kauna staba par melošanu pirms vēlēšanām (solījums nepri(h)vatizēt valsts uzņēmums) un pavērot, vai tauta šamo tiešām apspļaudītu!!!!!!!!!