LPUF: pašregulācija pārtikas nozarē ir pieņemamāks risinājums nekā aizliegums

Latvijas Pārtikas uzņēmēju federācijas vadītājs Uldis Ronis

Veselības ministrijas piedāvātais nozares pašregulācijas mehānisms ir loģiskāks un ražotājiem pieņemamāks risinājums, nekā iepriekš izskanējusī ideja aizliegt atsevišķu kategoriju pārtikas produktus. Šo alternatīvu atbalstītu lielākā daļa industrijas pārstāvju – tā pēc Latvijas Pārtikas uzņēmēju federācijas (LPUF) valdes tikšanās atzinis federācijas vadītājs Uldis Ronis.

Tajā pašā laikā LPUF vadītājs norādīja, ka VM ierosinājums ražotājiem apmaksāt sociālas un izglītojošas reklāmas ir diskutabls un jāvērtē detalizēti, jo uzņēmējiem tas nozīmētu ļoti lielus papildus finansiālus izdevumus.

VM piedāvātā alternatīva aizlieguma vietā izvēlēties nozares pašregulāciju vērtējama kā pozitīva ministrijas iniciatīva, uzklausot ražotāju iepriekš pausto nostāju, ka pašreizējā sarežģītajā situācijā valdības neiejaukšanās ražotāju ikdienā būtu labākais, ko tā šobrīd var darīt.

«Ja vadībai nav iespējas atbalstīt ražotājus, tad tai vismaz jāļauj nozarei pašregulēties.. Līdz ar to VM ierosinājums iepriekš virzītā «aizlieguma koncepcijai» izvēlēties nozares pašregulācijas mehānismu vērtējams pozitīvi. Kā zināms, pašregulācija ir arī viens no tirgus ekonomikas pamatprincipiem,» teic Ronis.

Vienlaikus LPUF vadītājs norāda, ka drīzāk skeptiski vērtējams VM priekšlikums ražotājiem – reklāmdevējiem apmaksāt arī sociālās iniciatīvas reklāmas līdzās atsevišķu pārtikas produktu preču reklāmām.

«Gan nozarei, gan ministrijai jāapzinās, cik maksā reklāmas izgatavošana un pārraidīšana. Ražotāji līdz pēdējam brīdim ir klusējot pildījuši jebkuru valdības strauji pieņemto lēmumu attiecībā uz nodokļu paaugstināšanu vai jaunu ieviešanu, tāpat ražotājiem būtiski pieaugušas izmaksas par ražošanai nepieciešamajiem resursiem un tarifiem, līdz ar to «vēl vienu mārketinga budžetu» izglītojošām reklāmām vērtēju kā ideju, ko būtu ļoti grūti atļauties. Galu galā – sabiedrības izglītošana un informēšana par veselību tomēr ir konkrētu valsts institūciju nevis pārtikas ražotāju kompetencē,» tā LPUF vadītājs.

LPUF jau iepriekš par nepieņemamiem atzinusi no Veselības ministrijas virzītos apgrūtinājumus ražotājiem ar mērķi izglītot sabiedrību par veselīgu uzturu.

Iepriekšējais rakstsVācijā inflācija pieaug par 2,1%
Nākamais rakstsASV sāk tirgot iPad2

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas