Tautas skaitīšanā iedzīvotāju lielās intereses dēļ saskaitīties internetā, mainījies tautas skaitītāju darba apjoms, un līdz ar to, iespējams, arī atalgojums, tādējādi palielinot konkurenci viņu starpā.
Ja iepriekš tika prognozēts, ka internetā saskaitīsies tikai 10 procenti iedzīvotāju, to izdarījuši gandrīz 30 procenti jeb 650 000 cilvēku, raksta Neatkarīgā.
«Man tā arī pajautāja, vai tiešām es gribu strādāt par tautas skaitītāju, jo Rīgā saskaitījušies ļoti daudz cilvēku. Tagad sanāk, ka ne visos iecirkņos ir tik daudz adrešu, cik sākumā bija plānots, uz kurām mums jāiet. Laikam jau visiem nebūtu ko darīt. Tāpēc arī samaksa mainītos, iespējams, vajadzētu apvienot divus iecirkņus. Es par varēm neraujos, tāpēc atteicos no šā darba. Turklāt nedēļā vajadzētu apstaigāt 50 adreses, un vēlams arī tajās visās aizpildīt anketas, lai sanāktu vismaz kaut cik saprātīga samaksa. Tas ir daudz. Tie cilvēki, kuri bija domājuši, ka varēs apvienot tautas skaitīšanu ar savu pamatdarbu, drīz vien saprata, ka nevarēs vis,» stāsta kāda rīdziniece, kas bija nolēmusi kļūt par tautas skaitītāju, apmeklējusi kursus, bet pie pienākumu pildīšanas tā arī netika. Kopā ar viņu šādi izlēma vēl daži cilvēki, ar kuriem kopā sieviete mācījās. Sākotnēji viņi tika informēti, ka divos mēnešos varētu nopelnīt apmēram 500 latu.
«Mēs ar piespiešanu nesamazinām [tautas skaitītāju skaitu],» saka kompānijas GfK Custom Research Baltic vadītāja Iluta Skrūzkalne, «bet cilvēkiem ļaujam atteikties, ja ir mazs adrešu skaits.» Uz jautājumu, vai tautas skaitītājam tagad vajadzēs apstaigāt nevis vienu, bet divus iecirkņus, līdzi nesot divus datorus, viņa atbild: «Jā, tā būs, būs arī divi līgumi!»
nu jā, nedabūs beigās cerēto samaksu droši vien