Nedēļas laikā Kurzemes reģionā pārbaudīti 2 827 transportlīdzekļi ar masu līdz 3,5 tonnām, savukārt administratīvo pārkāpumu protokoli noformēti 134 gadījumos. Liepājas pusē konstatēts mazākais riepu protektora dziļums – 0,79 mm, savukārt Talsu pusē – 1,49 mm, vēsta Valsts policijā.
Jānorāda, ka pagājušajā nedēļā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas amatpersonas pievērsa pastiprinātu uzmanību riepu protektora dziļumam.
Apkopojot rezultātus, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Mareks Vītols secinājis, ka daļa transportlīdzekļu vadītāji joprojām vieglprātīgi izturas pret nepieciešamību sekot līdzi sava transportlīdzekļa riepu stāvoklim uzskatot, ka viņu vadīšanas prasmes spēj kompensēt šo trūkumu.
«Iespējams, ka pie vainas ir arī materiālais stāvoklis, taču šai nu nevajadzētu būt tai lietai, uz ko vajadzētu taupīt. Sods par šāda veida pārkāpumu ir sākot ar brīdinājumu un 15 – 55 eiro. Par braukšanu bez ziemas riepām – 30 eiro. Kārtējo reizi jāatgādina ka remonta izdevumi, kas radušies ceļu satiksmes negadījumu rezultātā, kam viens no faktoriem visdrīzāk būs šo riepu stāvoklis, būs lielāki, nekā budžeta līmeņa riepu iegāde. Papildus tam varu minēt, ka arī apdrošināšanas kompānijas pievērš lielu uzmanību ceļu satiksmes negadījumos iesaistīto transportlīdzekļu riepu stāvoklim, kā rezultātā par remontu var nākties maksāt pašam,» saka Vītols.
Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Vītols uzsver arī to, ka, iespējams, daļa sabiedrības uzskata, ka Valsts policija, fiksējot ceļu satiksmes negadījuma apstākļus, norādīs tikai uz neatbilstoša ātruma izvēli, tām pašām riepām. «Tāpat ir uzskats, ka netiks ņemts vērā tas, ka ceļš vai iela nav bijusi laicīgi notīrīta vai nokaisīta ar pretslīdēšanas līdzekļiem. Taču vēlamies atgādināt, ka, izejot no mājas un sēžoties savā transportlīdzeklī, mēs redzam, kādi ir laika apstākļi un ceļa segums, tāpēc varam arī paredzēt to, ka būs ilgāks laiks jāpavada ceļā. tāpēc labāk ceļā doties laicīgi, nevis pēc tam censties sasteigt,» tā Vītols.
Valsts policijā skaidro, ka, redzot, ka ceļu stāvoklis ir neapmierinošs vai braukšana pa to ir bīstama nekavējoties par to informē ceļu uzturētāju. Tālākās darbības un laiks, kādā ceļš tiek notīrīts, ir atkarīgs no ceļu uzturētāja un normatīvajiem aktiem.
2017.gadā visā Kurzemē par to, ka transportlīdzeklis nav aprīkots ar riepām, kas paredzētas ziemas apstākļiem, vai riepas protektora dziļums nav atbilstošs, tika noformēti 128 administratīvo pārkāpumu protokoli, no tiem 58 Liepājas apkalpojamajā teritorijā. 2017.gada janvārī Kurzemē par šāda veida pārkāpumiem noformēti ap 15 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Ref: 225.000.103.2607