No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros 7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam. Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.
Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.
Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.
Iesniegšanas termiņš:
– Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.
– Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.
Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:
Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:
– Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;
– Mobilie un stacionārie svari;
– Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;
Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:
– Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);
– Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).
Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:
– PVN;
– Projekta vadības izmaksas;
– Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.
Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max. līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.
Atbalsta intensitāte:
Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:
– 50% mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;
– 25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;
Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:
– 60 % no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;
– 30 % pārējiem uzņēmumiem;
Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.
Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.
Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.
Vairāk info: www.globalconsulting.lv