Skolotāju pikets pulcējis 2’000 cilvēku

Skolotāju piketā pie Saeimas piedalījušies aptuveni 2 000 cilvēku, vēsta portāls Latvijas sabiedriskie mediji.

Kā ziņo sabiedriskie mediji, piketa sākumā bija sanākuši 1 000 cilvēki, bet ap pulksten 10.00 to skaits bija dubultojies.

Sanākušie rokās turēja balonus un plakātus, pieprasot cieņu pret viņu pārstāvēto profesiju un lielākas algas. Pasākuma noslēgumā baloni tika palaisti gaisā.

Jau vēstīts, ka valdības locekļiem martā neizdevās pārliecināt Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) par iespējām šogad rast līdzekļus pedagogu algu celšanai, tāpēc skolotāji devās piketēt.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) skaidroja, ka arodbiedrībai ticis piedāvāts uz 2019.gada valsts budžeta otro lasījumu ierakstīt likumprojektos vienošanos par to, ka, ja notiek budžeta izpilde un tiek īstenots intensīvāks darbs pie skolu tīkla optimizācijas un izglītības efektivizācijas, tad valdība būtu gatava algu paaugstinājumu pieņemt no 2019.gada 1.septembra.

Arodbiedrība šim piedāvājumam pagaidām nepiekrīt, gaidot skaidru indikatīvu pozīciju, kur norādīts finanšu avots. Taču kā atzina pati ministre, «finanšu avota šobrīd nav».

Kā norādīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga, arodbiedrība neguva drošu pārliecību, ka valdības pārstāvjiem tiešām ir redzējums, kā iegūt nepieciešamos 9,3 miljonus eiro pedagogu darba samaksas grafika otrā soļa izpildei. «Šodien mūs informēja tikai par idejām, kā būtu, ja būtu. Bet informācija nebija pietiekama, lai mēs gūtu pārliecību, ka katrs no iespējamiem soļiem ir ar pozitīvu fiskālo pienesumu, lai sasummētos 9,3 miljoni eiro,» teica Vanaga.

LIZDA ir gatava strādāt pie reformām izglītības sektorā, viņa teica, piebilstot, ka arodbiedrībai jābūt pārliecībai par to, ka pedagogu algu paaugstināšanas grafiku tiešām varēs pildīt.

Kā vēstīts, Kariņš iepriekš tika norādījis, ka pedagogu atalgojuma pieaugumu plānots risināt 2020.gada budžetā. Saistībā ar agrāk Saeimas pieņemtajiem lēmumiem, kas attiecas uz «vēl lielākiem algas paaugstinājumiem pedagogiem», – šis process attieksies uz 2020.gada budžetu, «kad sāksim veidot savu politiku, nevis tehniski pieņemt budžetu», iepriekš skaidroja premjers.

Nemierā ar to LIZDA vērsusies Eiropas Komisijā (EK), norādot uz izglītības nozares likumu neievērošanu, veidojot 2019.gada budžetu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas