Latvijas valstij piederošai Inčukalna pazemes gāzes krātuvei jāpaliek AS Latvijas gāze lietošanā un, ja valsts vēlas atgūt tiesības rīkoties ar savu īpašumu, tai būtu jāmaksā gāzes uzņēmumam milzu kompensācija.
To sarunā ar Nekā personīga paziņoja AAS Gazprom pārstāvis Latvijā Jevgeņijs Roldugins un Itera Latvija valdes priekšsēdētājs, kurš ir arī AS Latvijas gāze padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Savickis. Abām kompānijām AS Latvijas gāze kopā pieder 51% akciju.
AS Latvijas gāze lietošanā valsts Inčukalna gāzes krātuvi nodeva 1997.gadā uz 20 gadiem par simbolisku nomas maksu.
Juris Savickis uzskata, ka Latvijas gāzes īpašnieki 14 gadu laikā Inčukalna krātuvē investējuši lielus līdzekļus, tādēļ, ja valsts vēlas nepagarināt uzņēmuma tiesības krātuvē saimniekot pēc 2017.gada, tai būtu jāmaksā kompensācija Latvijas gāzes īpašniekiem vismaz 600 miljonu latu apmērā.
Tam nepiekrīt ekonomikas ministrs Artis Kampars. Viņš norāda, ka investīcijas krātuvē Latvijas gāzei būtu jārēķina kā izdevumi, turklāt neviens gāzes uzņēmumam nav solījis darbību arī pēc licences beigu termiņa.
Inčukalna gāzes krātuve Latvijas valstij nepieciešama, lai īstenotu sašķidrinātās gāzes termināļa projektu. Pārējās Baltijas valstis Latvijai norādījušas, ka nesadarbosies termināļa projektā, ja tas būs saistīts ar Latvijas gāzes līdzīpašnieku Gazprom.
Šī uzņēmuma pārstāvis Latvijā Jevgeņijs Roldugins izteica gatavību sadarboties sašķidrinātās gāzes uzglabāšanā, vien ar nosacījumu, ka gāzes kvalitāte atbildīs Latvijas gāzes izvirzītajām prasībām un, ja krātuvē būs vieta sašķidrinātajai gāzei.
AS Latvijas gāze jau ir noslēgusi līgumus ar Gazprom par dabasgāzes glabāšanu Inčukalna krātuvē līdz 2030.gadam.