Saimnieku nepieskatītu suņu dēļ pērn cietuši 19 pastnieki

Viens no būtiskākajiem iemesliem, kas apgrūtina pastnieka pienākumu izpildi sūtījumu piegādē, ir brīvi klaiņojoši un saimnieku nepieskatīti suņi, kā arī bojātas vai vispār neizvietotas pastkastītes, uzsver VAS Latvijas Pasts pārstāvji. 

Pēc uzņēmuma apkopotās informācijas, 2018.gadā agresīvu mājdzīvnieku dēļ cietuši 19 pastnieki, savukārt salauztas vai korespondences drošai ievietošanai citādi nepiemērotas pastkastītes fiksētas vairāk nekā 77 000 adrešu, kurās sūtījumu saņēmēji ir gan fiziskas, gan juridiskas personas. Lai nodrošinātu pasta sūtījumu kvalitatīvu piegādi, Latvijas Pasts atkārtoti aicina iedzīvotājus pieskatīt savus mājas sargus un sakārtot pastkastītes.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Par pasta pakalpojumu sniegšanas vietu, pasta tīkla piekļuves punktu, pastkastīšu punktu un pastkastīšu ierīkošanu, izvietošanu un noformēšanu, kā arī pārrobežu pasta sūtījumu apstrādes vietu ierīkošanu pastkastītēm jābūt ierīkotām drošā vietā, kas brīvi pieejama pastniekam.

«Suņu īpašnieki mēdz uzskatīt, ka tieši viņa suns ir draudzīgs un nekādā gadījumā nekaitēs pastniekam, bet realitātē, tiklīdz svešinieks vēlas iekļūt tā teritorijā, suns var kļūt ļoti agresīvs,» atzīmē Latvijas Pasts pārstāvji.

Biežākās kļūdas, ko pieļauj suņu saimnieki, ir mājdzīvnieku piesiešana pārāk garā ķēdē, ļaujot aizsniegties līdz pastniekam, kurš pārvietojas ar divriteni, suņa atstāšana pagalmā ar pārāk zemu žogu, kam tas var brīvi tikt pāri, vai arī pastkastītes novietošana tā, ka suns traucē un neļauj tajā ievietot korespondenci. Nereti pastkastītes tiek piestiprinātas žoga iekšpusē, kamēr pagalmā uzturas nikns suns, norāda uzņēmumā.

Pasta sūtījumu piegādi būtiski apdraud arī bojātas pastkastītes, kā arī fakts, ka daudzviet Latvijā korespondences saņēmēji vispār nav novietojuši pastkastītes. To apliecina Latvijas Pasta adrešu reģistra statistika – no 1,03 miljoniem adrešu vairāk nekā 77 000 vietās sūtījumu piegāde nav droša vai ir vispār neiespējama pastkastītes neesamības, tehnisku bojājumu, neatbilstoša izmēra, nepareiza novietojuma vai citu līdzīgu iemeslu dēļ.

«Neatbilstošas pastkastītes sastopamas gandrīz katra pastnieka apkalpes teritorijā, un šī problēma galvenokārt izplatīta pilsētās: gan daudzdzīvokļu mājās, gan pie privātmājām. Taču arī lauku teritorijās dzīvojošie klienti ne vienmēr ir parūpējušies par piemērotām pastkastītēm sev adresēto sūtījumu saņemšanai, un bieži problemātiskas pastkastītes vai pastkastīšu trūkums tiek konstatēts dārzkopības kooperatīvajās saimniecībās, kā arī juridisko personu un pat valsts iestāžu ēkās,» stāsta uzņēmumā.

Visvairāk faktu par pastkastīšu neatbilstību un neesamību konstatēts Rīgas reģionā – Rīgā, Babītē, Inčukalnā un Raganā.

Šī problēma regulāri tiek fiksēta arī citur Latvijā, visbiežāk: Kurzemes reģionā – Aizputē, Bārtā, Kuldīgā, Liepājā, Saldū, Talsos, Tukumā un Ventspilī; Latgales reģionā – Ludzā, Rēzeknē un Rudzātos; Vidzemes reģionā – Alojā, Lubānā un Raunā; Zemgales reģionā – Aizkrauklē, Bauskā, Dobelē, Jelgavā, Jēkabpilī un Ogrē, kā arī citviet Latvijā.

Latvijas Pasts atgādina, ka uzņēmumam ir tiesības nepiegādāt sūtījumus adresēs, kur pastniekus apdraud bīstami suņi un to īpašnieki ignorē lūgumus ierobežot suņu brīvību pasta sūtījumu piegādes laikā. Savukārt adresātiem, kuri savas pastkastītes nav novietojuši un noformējuši atbilstoši Ministru kabineta noteikumu prasībām, pasta pakalpojumu sniedzējam ir tiesības pasta sūtījumus nepiegādāt, bet izsniegt pēc pieprasījuma pasta nodaļā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas