Maltas varas iestādēm pusotru gadu pēc žurnālistes Dafnes Karuanas Galicijas (Daphne Caruana Galizia) vardarbīgās nāves nav izdevies novest izmeklēšanu līdz tiesai. Eiropas Padome secinājusi, ka likuma varai valstī traucē Maltas premjerministra lielā ietekme.
Kā vēsta britu sabiedriskais medijs BBC, šonedēļ cilvēktiesību organizācija Eiropas Padome ir publicējusi ziņojumu par likuma varas stāvokli Maltā saistībā ar Karuanas Galicijas slepkavības izmeklēšanu.
Likuma varu Maltā grauj nefunkcionējoša tiesu un policijas sistēma, turklāt tās pretkorupcijas iestāde strādā «dziļi nelietderīgi», apgalvots Eiropas Padomes ziņojumā.
Organizācija arī aicinājusi pilnībā grozīt Maltas premjerministra pienākumus, jo amatam, ko ilgāku laiku ieņem Džozefs Muskats (Joseph Muscat), organizācijas vērtējumā, ir pārāk liela vara pār tiesu sistēmu, lai tiesas būtu neatkarīgas.
Maltas valdība atbildējusi, ka ziņojumā «ir neskaitāmi neprecīzi un nepelnīti izteikumi, kas atklāj ļoti tendenciozus mērķus, kuru pamatā nav lietu patiesā aina».
Nav tiesas, nav slepkavības pasūtītāja
Pētnieciskā žurnāliste Dafne Karuana Galicija tika nogalināta 2017.gada oktobrī, uzspridzinot viņas automašīnu.
Maltas varasiestādes ir aizturējušas un par slepkavības pastrādāšanu apsūdzējušas trīs vīriešus, tomēr tie var tikt drīzumā atbrīvoti no ieslodzījuma, jo krimināllieta nav nonākusi līdz tiesai.
Maltas policijai arī nav izdevies atrast un aizturēt slepkavības pasūtītāju.