Ir ticami pierādījumi, ka Saūda Arābijas kroņprincis Muhameds bin Salmans (Mohammed bin Salman) un citas augsta līmeņa amatpersonas ir vainīgas žurnālista Džamala Hašogi (Jamal Khashoggi) nāvē, par ANO ekspertu pausto ziņo BBC.
Speciālās referentes Agneses Kallamardas (Agnes Callamard) ziņojums liecina, ka pierādījumi pēc būtības pieprasa tālāku neatkarīgu un starptautisku izmeklēšanu.
ANO ziņojums apliecina, ka Hašogi konsulātā tika «brutāli nogalināts».
Kallamarda norāda, ka arī pret kroņprinci būtu jāvērš ANO sankcijas, ko dažas no dalībvalstīm, to skaitā Amerikas Savienotās Valstis (ASV), vērsušas pret, iespējams, noziegumā iesaistītajiem. Sankcijām pret prinča īpašumiem ārzemēs vajadzētu palikt, kamēr nav pierādīts, ka viņš nav līdzvainīgs slepkavībā.
Tāpat referente norāda, ka ANO Drošības padomei arī vajadzētu izmeklēt Hašogi slepkavību.
Saūda Arābijas kroņprincis MuhamedsSaūda Arābija lēmusi slēgtā tiesā tiesāt 11 nenosauktas personas par Hašogi nāvi. Paredzams, ka tiks lemts par nāves soda piespriešanu vainīgajiem. Kallamarda gan norāda, ka šis tiesas process neatbilst starptautiskajiem standartiem, un aicina to pārtraukt.
Saūda Arābijas ārlietu ministrs Adels al-Džubers (Adel al-Jubeir) ministrs norādīja, ka ANO ziņojumā nav pateikts nekas jauns un tas iet pretrunās.
ASV dzīvojošais Hašogi bija viens no Prinča Muhameda kritiķiem. Pēdējo reizi žurnālists tika redzēts 2019.gada 2.oktobrī Saūda Arābijas konsulātā, kur vēlējās iegūt dokumentus, kas ļautu viņam salaulāties ar savu līgavu.
Saūda Arābijas prokuratūra paziņojusi, ka slepkavību pasūtīja uz Stambulu nosūtīta «vienošanās komanda», kurai valsts dienestu pārstāvji bija pavēlējuši Hašogi atvest uz Saūda Arābiju ar jebkādiem līdzekļiem. Izmeklētāji secināja, ka žurnālists tika sazāļots un pārdozēšana noveda pie viņa nāves. Pēc tam no ķermeņa atbrīvojās, to sadalot un izvedot no konsulāta.
Pieci cilvēki atzinušies noziegumā. Prokuratūra noliedz, ka kroņprincis par noziegumu būtu ko zinājis.