ANO klimata sarunās Vācijā pasaules valstis ir vienojušās apstiprināt zinātnisku pētījumu, kur secināts, ka planētas sasilšanu var apturēt, būtiski samazinot ogļskābās gāzes izplūdes. Vienlaikus tās nav piekritušas vajadzīgai rīcībai, lai to īstenotu.
Kā vēsta britu raidorganizācija BBC, ceturtdien, 27.jūnijā, Bonnas pilsētā Vācijā ar šādu iznākumu noslēgušās divas nedēļas ilgas sarunas par klimata pārmaiņu jautājumiem.
Delegātu neizlēmību kā bīstami tuvredzīgu kritizējusi pasaules mazo salu valstu apvienība. Tās aptuveni 40 locekles uzskata globālo gaisa temperatūras kāpumu par tiešu draudu šo valstu pastāvēšanai.
Sarunu centrā bijis 2018.gada oktobrī klajā laistais Starpvalstu klimata pārmaiņu paneļa pētījums, kur zinātniski pamatots, ka cilvēce var šī gadsimta laikā novērst globālās gaisa temperatūras pieaugumu par 1,5 grādu pēc Celsija.
Tomēr, lai to paveiktu, jau līdz 2030.gadam ogļskābās gāzes izplūdes atmosfērā, kas galvenokārt nāk no fosilās degvielas un kurināmā, kā arī no lauksaimniecības, ir jāsamazina pa 45%.
Šādas būtiskas energoresursu lietojuma pārmaiņas neatbilst interesēm, kādas ir fosilo energoresursu eksportētājvalstīm – Krievijai, Amerikas Savienotajām Valstīm, Saūda Arābijai un Kuveitai –, kuras arī iestājušās pret centieniem noteikt konkrētus CO2 izmešu samazināšanas mērķus.