Saņemot būvnieka pilnsabiedrības ReRe Būve 1 iesniegto Jaunā Rīgas teātra (JRT) rekonstrukcijas piedāvājumu, VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) konstatējusi, ka tas ir nepilnīgs, informē VNĪ.
«Lai pilnībā izvērtētu piedāvājumu un pārliecinātos par uzņēmēja nolūkiem – gatavību uzņemties atbildību, spēju novērst drošības un kvalitātes pārkāpumus, esam lūguši ReRe Būve 1 iesniegt detalizētu būvdarbu izpildes grafiku un pamatotu izlietojumu norādītajam papildu finansējumam 1,6 miljonu eiro apmērā,» stāsta VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.
«Atkārtoti uzņēmēja iesniegtajos darbu grafikos ir iekļauti būvdarbi, kas jau ir paveikti un iztrūkst darbu veikšanas starptermiņi, kas izslēdz pasūtītāja kontroles iespējas par būvdarbu progresu.»
«Bez izvērstām tāmēm nav iespējams izvērtēt pieprasītā papildu finansējuma pamatojumu. Tāpat uzņēmējs rosinājis patstāvīgi izstrādāt nepieciešamos projekta risinājumus, bet šādu darbu veikšanu nemaz neparedz iepriekšējais līgums,» norāda Vārna.
VNĪ arī uzsācis sarunas ar kompetentajām iestādēm, lai pārliecinātos par ReRe Būve 1 iesniegtā piedāvājuma atbilstību normatīvajos aktos noteiktajam būvniecībā iesaistīto pušu atbildības sadalījumam, kā arī Publiskā iepirkuma likumā un Konkurences likumā noteiktajām normām un, lai izvērtētu vai šādu piedāvājumu nevar tulkot kā konkurenci kropļojošu mēģinājumu apiet publiskā iepirkuma procedūru, atzīmē VNĪ.
«VNĪ ir valsts kapitālsabiedrība, un tās darbībai ir saistoši normatīvie akti, kas regulē publisku līdzekļu izmantošanu. VNĪ ir atbildīga par publiskajiem līdzekļiem, tai nav pieļaujamas darbības, kas kropļo konkurenci un rada nepieļaujamus būtiskus iepirkuma līguma grozījumus,» pauž VNĪ valdes priekšsēdētājs.
Jau ziņots, ka pēc Ekonomikas ministra un Kultūras ministra ierosinājuma, 22.augustā VNĪ valde atkāroti tikās ar PS ReRe Būve 1 vadību, lai vēlreiz paustu savu nostāju par teātra rekonstrukcijas turpmāko attīstību. Tikšanās laikā ReRe Būve 1 iesniedza savu redzējumu situācijas risinājumam – būvdarbu grafiku, kurā pagarināti būvniecības darbi no diviem gadiem uz četriem gadiem un samazinātas papildu budžeta prasības no 2,5 miljoniem uz 1, 6 miljoniem.
Tāpat vēstīts, ka ReRe būve 1 piedāvājusi VNĪ mierizlīgumu un risinājumu, kādā veidā atsākt teātra rekonstrukciju, lai to pabeigtu līdz 2022.gada 31.martam.
VNĪ atzīmē, ka 31.maijā VNĪ izteica brīdinājumu un deva iespēju ReRe Būve 1 desmit dienu laikā novērst līguma pārkāpumus, uz kuru būvnieks nereaģēja un risinājumu nepiedāvāja.
VNĪ mērķis nav mainījies – JRT rekonstrukcija atbilstoši «teātris-mājas» konceptam ir jāpabeidz tā, lai teātris savā vēsturiskajā mājvietā varētu atgriezties 2022.gadā.
BNN jau ziņoja, ka VNĪ 5.augustā iesniegusi Rīgas rajona tiesā prasību par līgumsoda piedziņu no ReRe būve 1, lai nodrošinātu līgumā par Jaunā Rīgas teātra pārbūvi paredzēto prasību izpildi.
VNĪ 13.augustā plānoja pārņemt Jaunā Rīgas teātra būvlaukumu Lāčplēša ielā 25 no ReRe būve 1, bet, tā kā būvnieks būvlaukumu labprātīgi nodot atteicās, VNĪ drīzumā organizēs vienpusēju būvlaukuma pārņemšanu līgumā noteiktajā kārtībā.
Tāpat vēstīts, ka VNĪ jūlijā paziņoja par līguma laušanu ar pilnsabiedrību ReRe būve 1. Lēmums par līguma laušanu pieņemts, jo būvnieka darbībā konstatēta virkne būtisku pārkāpumu. Tostarp darbi veikti neatbilstošā kvalitātē, pirms darbu sākšanas nav pienācīgi izpētīta projekta dokumentācija, ir izsniegti nepatiesi apliecinājumi, kā arī nav ievēroti nolīgtie termiņi un darba drošības noteikumi.