Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Latvija, ir atbalstījušas Eiropas Komisijas piedāvāto politisko kursu, kas paredz konkrētu rīcību, lai bloks līdz 2050.gadam kļūtu klimatneitrāls. Polija atteikusies tam piekrist savas akmeņoģļu enerģētikas dēļ.
Kā vēsta vācu sabiedriskais medijs Deutsche Welle, vienošanās panākta ilgās sarunās, kas noslēgušās piektdienas, 13.decembra, rītā. 2050.gada mērķis ir galvenā apņemšanās, kurai bloka dalībvalstis jau piekritušas 2015.gada Parīzes Klimata pārmaiņu nolīgumā.
Kopš tā laika siltumnīcefektu veidojošo gāzu emisijas tomēr ir pieaugušas, nevis samazinājušās, tāpēc EK un ES ir uzņēmušās iniciatīvu, lai mērķu deklarēšanai sekotu arī rīcība.
Polija, kura 80% savas enerģijas saražo no klimatam kaitīgajām akmeņoglēm, sarunās stingri turējusies pretim un galu galā palikusi ārpus jaunās apņemšanās. Sarunās Polijas premjerministrs Mateušs Moravjeckis (Mateusz Morawiecki) uzstājis, ka valstij ir vajadzīgs vairāk laika, lai pārbūvētu enerģētikas sektoru.
Šobrīd Madridē norisinās ANO vispasaules Klimata pārmaiņu konference. Tās mērķis ir precizēt noteikumus, kas palīdzētu visām valstīm kopīgi sasniegt mērķi nepieļaut planētas vidējās temperatūras kāpumu par diviem grādiem pēc Celsija.
Šo mērķi valstis jau apņēmušās sasniegt Parīzes klimata nolīgumā 2015.gadā, taču siltumnīcefekta gāzu izplūdes kopš tā laika ir pieaugušas, nevis samazinājušās.