Kultūras ministrija (KM) meklēs iespējas arī turpmāk saglabāt samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes kultūras pasākumu organizēšanā, informē KM.
Ministrija to darīs kopā ar sadarbībā ar nozares profesionāļiem – kultūras pasākumu producentiem, kultūras norises veidojošajām nevalstiskajām organizācijām (NVO), kā arī pašvaldībām un kultūras dzīves organizatoriem reģionos.
«Vērtējot Finanšu ministrijas priekšlikumus nodokļu izmaiņām, Kultūras ministrijai ir jāvērtē priekšlikumi par nodokļu piemērošanu kultūras pasākumu biļetēm no trīs redzespunktiem – potenciālo izmaiņu ietekme uz kultūras notikumu patērētājiem, uz pasākumu rīkotājiem un uz valsts budžetu,» norāda kultūras ministrs Nauris Puntulis.
Viņā turpina: «PVN piemērošana nedrīkst būtiski ietekmēt kultūras pasākumu cenas, tādēļ uzskatām, ka būtu piemērojama samazināta PVN likme, kā tas ir vairumā Eiropas Savienības dalībvalstu.»
«Vienlaicīgi ir svarīgi, lai netiktu kropļots brīvais tirgus, diferencējot PVN likmi atkarībā no tā, kurš rīko pasākumus – publiskais, nevalstiskais vai privātais sektors.»
Pirmā diskusija KM notika 24.februārī ar kultūras pasākumu producentiem privātajā sektorā; trešdien, 26.februārī, plānota tikšanās ar kultūras norises organizējošo NVO pārstāvjiem, marta sākumā dialogs tiks turpināts ar pašvaldību pārstāvjiem, tostarp kultūras centru un reģionālo koncertzāļu vadību. Sarunās saņemtos priekšlikumus KM apkopos, lai lēmuma pieņemšanai iesniegtu Nacionālās kultūras padomē.
Jau ziņots, ka 25.februārī Ministru kabinets (MK) uzklausīs Finanšu ministrijas ziņojumu par ieteikumiem Latvijas nodokļu sistēmas uzlabošanai; MK iesniegtais protokollēmuma projekts paredz KM uzdevumu līdz 17.martam sniegt priekšlikumus par kultūras pakalpojumu sniedzējiem, kuru pakalpojumiem arī turpmāk saglabājams atbrīvojums no PVN.