ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs (Antonio Guterres) aicinājis pasaules valstis rīkoties, lai būtiski samazinātu siltumnīcefekta gāzu izmešus, jo Pasaules Meteoroloģijas organizācija apstiprinājusi, ka 2020.gadā laikapstākļi turpinājuši tendenci ar kāpjošu vidējo gaisa temperatūru, ledāju kušanu un sausuma periodu dabas ugunsgrēkiem, vēsta vācu raidsabiedrība DW.
ANO struktūrā ietilpstošā Pasaules Meteoroloģijas organizācija trešdien, 2.decembrī, nākusi klajā ar tās provizorisko pētījumu par planētas klimata stāvokli 2020.gadā, kas lasāms angļu valodā šeit.
Tajā secināts, ka cilvēka rīcības radītās siltumnīcefekta gāzu izplūdes ir turpinājušas augt. Oglekļa dioksīds ir turpinājis palielināt skābuma līmeni okeānos. Aizvadītā desmitgade no 2011. līdz 2020.gadam bijusi siltākā meteoroloģisko novērojumu vēsturē, bet Zemes vidējā virsmas temperatūra 2020.gada pirmajos desmit mēnešos bijusi par 1,2°C siltāka nekā pirmsrūpnieciskajā periodā 19.gadsimta otrajā pusē.
«Planētai nav vakcīnas,» komentējot pētījumu, trešdien norādījis ANO ģenerālsekretārs Antonu Guterešs.
Viņš uzsvēris, ka klimatu graujošo gāzu izplūžu apjoms 2020.gadā ir par 60% lielāks nekā 1990.gadā.
Guterešs aicinājis 2021.gadā pasaules valstis ne tikai vienoties par «pasaules koalīciju virzībai uz siltumnīcefekta gāzu neto nulles emisiju apjomu», bet arī sākt īstenot šo virzību darbos. Bez šādas savstarpēji saskaņotas rīcības, brīdinājis ANO ģenerālsekretārs, «mēs virzāmies uz temperatūras kāpumu no trīs līdz piecu grādu apmērā pēc Celsija [līdz 2100.gadam],» vēsta DW.