Valdība otrdien, 29.decembrī, konceptuāli ir vienojusies, ka Jaungada svētku laikā varētu ierobežot iedzīvotāju pārvietošanās iespējas un noteikt komandantstundu.
Savukārt valstī izsludināto ārkārtējo situāciju plānots pagarināt līdz 7.februārim.
Plānots, ka Jaungada svētku laikā tiks ierobežotas cilvēku pārvietošanās iespējas nakts laikā. Šis ierobežojums neattieksies uz tiem, kuriem ir jāstrādā.
Gala lēmumu valdība plānojot pieņemt ārkārtas sēdē trešdien, 30.decembrī.
Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs norāda, ka Latvijai ir grūti izārstēt tik lielu cilvēku skaitu, kas saslimuši ar COVID-19. «Ir grūti izsekot statistikas avotu, no kurienes sasirgušais ir inficējies.» Tāpat Perevoščikovs uzsver, ka medicīnas sistēma ir noslogota.
Pašlaik svarīgi joprojām Latvijai ir koncentrēties uz to, no kurienes infekcijas avots ir nācis, komentē Perevoščikovs, tas palīdzētu mazināt statistiku.
Perevoščikovs uzsver, ka sabiedrībai ir svarīgi sekot epidemioloģiskajiem pasākumiem ne tikai formāli, bet arī praktiski.
Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks uzsver: «Valsts policijas vārdā saku, ka situācija ir ļoti nopietna. Ikdienā veicot COVID-19 pasākumu kontroli, sastopamies ar pārkāpumiem, kuri joprojām neizprot situācijas nopietnību.» Par to liecinot lielais uzsākto administratīvo lietu skaits.
Lielākā pārkāpuma daļa ir saistīta ar Covidpass nereģistrēšanos, nākamais ir piedalīšanās un pulcēšanās privātājos pasākumos, par ko ierosinātas administratīvās lietas.
Ruks aicina gadu mijā, lai līdzcilvēku veselība ir dārgāka, jo katru dienu ar COVID-19 Latvijā mirst vidēji 17 cilvēki.
Policija plāno mobilizēt spēkus ar pašvaldības policiju ar bruņotajiem spēkiem un robežsardzi. Ruks informēja, ka ir arī atsaukti cilvēki no atvaļinājumiem, lai būtu pietiekama kapacitāte nodrošināt kārtību.
COVID-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 11.janvārim ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.