Raidījums novēro: Pēc Covid-19 testa cilvēki dodas iepirkties un brauc ar sabiedrisko transportu

Ko dara cilvēki pēc tam, kad ir uztaisījuši Covid-19 testu? Izrādās – kāpj autobusā, iet aptiekā, pērk kafiju un veikalā apčamda banānus, novērojis Latvijas Televīzijas raidījums Aizliegtais paņēmiens.

Viena no riska vietām, kur iespējams inficēties, ir sabiedriskais transports. AP atzīmē, ka bieži cilvēki sociālajos tīklos dalās ar novērojumiem par to, ka starppilsētu sabiedriskajos transportos pasažieri brauc bez vai nekorekti uzliktām maskām, proti, tās neaizsedz degunu vai atrodas tikai uz zoda.

Analizējot Rīgas satiksmes datus, redzams, ka

nestrādājošie Rīgas pensionāri, kas arī krīzes laikā sabiedriskajā transportā drīkst braukt bez maksas, šo iespēju nelaiž garām, norāda raidījumā. 

Lielākoties viņi saviem braucieniem izmanto pusdienas laiku. Piemēram, laikā no plkst. 11.00 līdz 13.00 piecās dienās fiksēti aptuveni 46 tūkstoši nestrādājošo pensionāru braucieni. Viņi brauc arī tā sauktajās pīķa stundās gan no rīta, gan vakarpusē. Proti, no plkst. 7.00 līdz 9.00 piecās dienās aptuveni 14 tūkstoši braucienu, bet no plkst. 16.00 līdz 18–21 tūkstotis braucienu.

Aizliegtais paņēmiens nolēma pasekot līdzi cilvēkiem, kuri tikko veikuši Covid-19 testu. Šim nolūkam izvēlēts testa nodošanas punkts Rīgā, līdzās tirdzniecības centram Alfa, no kura netālu ir gan veikals, gan arī sabiedriskā transporta pieturvietas.

Vairāki cilvēki uzreiz pēc testa devušies uz līdzās esošo veikalu, kāda sieviete devās arī uz aptieku. Bet kādam vīrietim uzreiz pēc testa sakārojās kafiju avīžu bodītē, kādam citam vajadzīgs e-talons.

Aizliegtā paņēmiena novēroto apliecināja arī pārdevēja: «Nāk viņi arī runāties tuvu, tuvu. Un paprasa, kur var nodot analīzes. Ar tādiem var saskarties.»

Bet kāds cits no analīžu punkta devās uz pārtikas veikalu, kur, protams, arī dārzeņi un augļi veikalā jāaptausta, atzīmē raidījumā.

Tāpat cilvēki pēc testa nodošanas kāpuši sabiedriskajā transportā un taksometrā, liecina LTV raidījuma novērojumi.

Lasiet arī: SPKC: Saslimstības ar Covid-19 riski joprojām ir augsti, samazinājums – nebūtisks

SPKC norāda, ka, no vienas puses, nevar apgalvot, ka šie cilvēki ir infekciozi, jo testa nodošanas iemesli var būt pat formāli, bet nevar arī droši zināt, ka neviens no viņiem nav infekciozs. Vienlaikus SPKC komunikācijas vadītāja Ilze Arāja pastāstīja, ka 80–85% gadījumu cilvēkiem, kuri dodas uz Covid-19 testa punktu, ir vīrusa simptomi.

«Tātad viņš jau zina, piemēram, ka viņš ir ticies ar kādu, kuram ir simptomi. Tātad viņam jau tas risks ir lielāks, viņš pie sevis tos riskus izvērtē,» norādīja Arāja.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas