Sperot vēsturisku soli, Austrālijas parlamenta apakšpalātā ceturtdien, 25.februārī, atbalstīts pasaulē pirmais likumprojekts, kura mērķis ir panākt, lai interneta platformas maksā plašsaziņas līdzekļiem par publicēto ziņu saturu, tā kompensējot otrajiem sarukušos ienākumus no reklāmu izvietošanas, vēsta britu raidorganizācija BBC.
Ceturtdien Austrālijas parlamenta Pārstāvju palātā ir pieņemts likumprojekts, kas mudina interneta lieluzņēmumus un plašsaziņas līdzekļu uzņēmumus vai organizācijas savstarpēji vienoties par maksājumu līgumiem attiecībā uz ziņu saturu, ko saviem lietotājiem rāda tādi dominējoši tirgus dalībnieki kā Facebook un Google.
Ja pusēm neizdodas vienoties, tad likumprojekts paredz iesaistīt interneta platformas neatkarīgas šķīrējtiesas procesā.
Lasiet arī: Facebook Austrālijā atļaus piekļuvi bloķētām ziņu lapām
Regulators Austrālijas Konkurences un patērētāju komisija skaidrojusi, ka ziņu satura publicētājiem līdz šim bijusi pārāk maza ietekme, lai panāktu godīgu vienošanos ar, piemēram, Google un Facebook, no kuru labvēlības mediji bijuši atkarīgi.
Abi ASV lieluzņēmumi ir cīnījušies pret šī likumprojekta pieņemšanu, uzskatot, ka tajā ir pārprasti interneta darbības pamatprincipi. Facebook arī uz aptuveni nedēļu liedza saviem lietotājiem Austrālijā piekļuvi ziņu saturam, ko savās Facebook lapās publicēja plašsaziņas līdzekļi, vēsta BBC.