Šonedēļ turpinām sekot briesmīgajiem kara noziegumiem Ukrainā. Mariupole nupat jau kļuvusi par visīstāko elli zemes virsū, kur joprojām, pēc Ukrainas vēstītā, bez medikamentiem, elektrības un ēdiena iesprostoti apmēram 100 000 cilvēku.
Krievija joprojām neļauj izveidot drošu humāno koridoru, pa kuru civiliedzīvotāju varētu doties prom no sabombardētās pilsētas. Krievu armijai gan joprojām nav izdevies ieņemt pilsētu.
Pašā Krievijā arī viss nenotiek nemaz tik gludi. Valsts diktatora Vladimira Putina padomnieks atkāpies no amata un devies prom no Krievijas. Viņš kļuvis par augstāko Krievijas amatpersonu, kura sarāvusi saites ar Kremli kopš valsts iebrukuma Ukrainā.
Putins gan cenšas apspiest jebkādu pretošanos. Vienam no galvenajiem Putina opozicionāriem Aleksejam Navaļnijam piespriesti vēl deviņi gadi cietumā.
Latvijā šonedēļ atzīmēta Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena. Amatpersonas uzsver, ka pašlaik Ukrainā notiek tikpat briesmīgi noziegumi pret cilvēkiem kā 1949.gada 25.martā.
BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā 25.marts, Baznīca, Putina nedraugi, Navaļnijs, Attīstība, Latvijas aizsardzība un Dzīves līmenis Latvijā.
25.MARTS
Levits: Komunisma noziegumi netika starptautiski tiesāti un tas darīja iespējamu totalitārisma atdzimšanu Krievijā
Komunisma noziegumi nedz Eiropā, nedz bijušajā Padomju Savienībā netika starptautiski tiesāti tā, kā savulaik tiesāja nacisma noziegumus, kas darīja iespējamu totalitārisma atdzimšanu Krievijā un Vladimira Putina režīma noziedzīgo karu pret Ukrainu, norāda Valsts prezidents Egils Levits videouzrunā Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā.
Viņš norāda, ka 1949.gada 25.martā padomju okupācijas vara uz Sibīriju izsūtīja 42 000 Latvijas cilvēku – lielos zemniekus un nacionālos partizānus, viņu ģimenes. Gandrīz 95% bija latvieši, sekoja krievi, poļi un baltkrievi.
Vairāk uzziniet šeit.
BAZNĪCA
Saeima Pētera baznīcu nodod LELB un Vācu draudzes nodibinājumam
Saeima ceturtdien, 24.februārī, galīgajā lasījumā pieņēma Rīgas Svētā Pētera baznīcas likumu, kurā noteikts, ka Rīgas Svētā Pētera baznīca bez atlīdzības tiek nodota Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) un LELB Vācu Svētā Pētera draudzes izveidotajam Rīgas Svētā Pētera baznīcas nodibinājumam.
Vairāk uzziniet šeit.
PUTINA NEDRAUGI
Putina padomnieks Čubaiss «paceļ cepuri» kara dēļ
No Krievijas prezidenta klimata jautājumu sūtņa amata atkāpies Krievijas valdības veterāns Anatolijs Čubaiss. Politiķis un uzņēmējs, kurš savulaik pieņēmis Vladimiru Putinu viņa pirmajā amatā Kremlī, nu kļuvis par augstāko Krievijas amatpersonu, kura sarāvusi saites ar Kremli kopš valsts iebrukuma Ukrainā, vēsta ASV medijs Bloomberg.
Vairāk uzziniet šeit.
NAVAĻNIJS
Navaļniju Krievijā notiesā uz vēl deviņiem gadiem aiz restēm
Krievijas opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs otrdien, 22.martā, notiesāts uz vēl deviņiem gadiem cietumā, vēsta Rīgā strādājošais Krievijas ziņu portāls Meduza.
Tiesa Maskavā piespriedusi Navaļnijam papildu deviņu gadu cietumsodu pēc tam, kad viņš atzīts par vainīgu jaunās apsūdzībās par krāpšanu un necieņu pret tiesu.
Vairāk uzziniet šeit.
ATTĪSTĪBA
VARAM aptur Rīgas teritorijas plānojumu
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) apturējusi Rīgas teritorijas plānu, jo konstatēta tā neatbilstība likumiem un samērīguma trūkums starp iesaistīto pušu interesēm, preses konferencē informēja ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).
Ministrs apgalvoja, ka teritorijas plānojuma izstrāde noslēgusies ar brāķi.
Vairāk uzziniet šeit.
LATVIJAS AIZSARDZĪBA
Valdība atbalsta aizsardzības finansējuma palielināšanu līdz 2,5% no IKP 2025.gadā
Valdība otrdien, 22.martā, atbalstījusi Finanšu ministrijas informatīvajā ziņojumā iekļauto priekšlikumu par pakāpenisku aizsardzības finansējuma palielināšanu līdz 2,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP) 2025.gadā.
Vairāk uzziniet šeit.
DZĪVES LĪMENIS LATVIJĀ
CSP: Pērn Latvijā 5,3% iedzīvotāju bija pakļauti dziļai materiālai un sociālai nenodrošinātībai
Latvijā 2021.gadā dziļai materiālai un sociālai nenodrošinātībai bija pakļauti 5,3% iedzīvotāju, kas ir par 1,7 procentpunktiem mazāk nekā 2020.gadā, kad šādu iedzīvotāju īpatsvars bija 7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veiktās aptaujas dati.