Valsts prezidents Andris Bērziņš nevēlas atklāt, kāds bijis viņa materiālais ieguvums, pateicoties divu dokumentu – viņa savulaik vadītās Latvijas Unibankas, tagadējās SEB bankas nolikuma par akciju pārdošanu bankas darbiniekiem un lēmuma par ikgadēju prēmiju noteikšanu kredītiestādes valdes locekļiem – pieņemšanai deviņdesmito gadu vidū.
Kamēr SEB banka paliek pie nostājas, ka šādus dokumentus nevarot atklāt sabiedrībai, Valsts prezidents apgalvo – šo dokumentu viņa rīcībā neesot, par to saturu viņš neko nevarot pateikt un arī pats nedarīšot neko, lai sabiedrība uzzinātu par to saturu, raksta Pietiek.com.
Bērziņš, kas līdz šim popularizējis versiju, ka par savu miljonāra statusu un Latvijas lielāko pensiju varot pateikties iespaidīgajam atalgojumam, ko viņam maksājuši bijušās Unibankas, tagadējās SEB bankas akcionāri – skandināvi, nevēlas darīt neko, lai šie dokumenti nonāktu atklātībā. Valsts prezidentam neesot ne tiesību, ne arī pienākumu «vērtēt privātas uzņēmējsabiedrības dokumentācijas (SEB banka) glabāšanas un publiskošanas kārtību, t.sk. komunikāciju par žurnālistiem par informācijas nodošanu publicēšanai,» – šādu Bērziņa atbildi uz jautājumu, vai Valsts prezidents atbalsta bankas rīcību, neatklājot šādus dokumentus, Pietiek trešdien sniedza prezidenta preses sekretāre. «SEB banka ir privāts uzņēmums, kura darbību valsts pirmā amatpersona nedrīkst ietekmēt.»
Saskaņā ar Bērziņa skaidrojumu viņa paša rīcībā šo viņa miljonāra statusam izšķirīgi nozīmīgo dokumentu neesot, turklāt arī par to saturu ilggadējais bankas prezidents pilnīgi un galīgi neko nevarot pateikt.
Tikmēr Pietiek rīcībā esošā informācija liek domāt, ka tieši abi šie dokumenti, kas pieņemti gados, kad noteicēji toreizējā Unibankā vēl bija nevis skandināvi, bet gan vietējie politiķi un «pelēkie kardināli» (tostarp Edmunds Krastiņš, Andris Šķēle, Andris Grūtups, Gundars Bērziņš un citi), Bērziņa dzīvē ir bijuši īpaši neaizmirstami – tieši tajos noteiktās iespaidīgās priekšrocības un bonusi bankas vadībai ir bijuši pamatā Bērziņa pašreizējam miljonāra statusam.
Ref: 102.000.102.304