Kabanovs: Latvijā ir demokrātijas deficīts

Nikolajs Kabanovs

11. Saeimas deputāts no Saskaņas centra Nikolajs Kabanovs, kurš atzinās, ka ir parakstījies par grozījumiem Satversmē, kas paredz krievu valodai otras valsts valodas statusu, uzskata, ka Latvija ir valsts ar lielu demokrātijas trūkumu.

Šādi Kabanovs sarunā ar BNN komentējis Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) Saeimas frakcijas lēmumu noskaidrot visus parlamenta deputātus, kas ir parakstījušies par grozījumiem Satversmē. «Es uzskatu, ka šī iniciatīva ir pretrunā ar tiesiskās valsts pamatiem. Nav iespējams identificēt konkrētus cilvēkus no 80 000 pilsoņiem, kuri jau tagad ir parakstījušies. Viņi būs kaut kādā veidā «jāvelk laukā» no visiem šiem reģistriem un šī procedūra var ievilkties uz vairākiem mēnešiem. Manuprāt, tas ir vissliktākais policijas valsts piemērs,» tā Kabanovs.

Taču Saeimas deputāta Sergeja Dolgopolova (SC) viedoklis atšķiras no Kabanova paustā uzskata. Dolgopolovs intervijā BNN atzina, ka VL-TB/LNNK ir pilnas tiesības noskaidrot, kas no parlamentāriešiem ir piedalījies parakstu vākšanā.

Saskaņā ar Valsts datu inspekciju, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu izskatīšanas komisija drīkst pieprasīt no Centrālās vēlēšanu komisijas parakstījušos deputātu vārdus.

Nacionālā apvienība tāpat ir nolēmusi vērsties Mandātu, ētikas un iesniegumu izskatīšanas komisijā ar lūgumu izvērtēt Kabanova rīcību, kurš patlaban ir vienīgais, kas publiski atzinies, ka parakstījies referenduma rīkošanai par krievu valodu kā otro valsts valodu. VL-TB/LNNK līderis Raivis Dzintars uzskata, ka Kabanovs ir pārkāpis deputātu svinīgo solījumu, kurā deputāti apņēmās «stiprināt Latvijas suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu».

«Katra cilvēka politiskie uzskati ir viņa privātā lieta, un deputāts ir tāds pats cilvēks kā visi pārējie. Esmu atzinis, ka parakstījos par šiem grozījumiem. Ja citi cilvēki to nav izdarījuši, tad tā ir viņu izvēle,» skaidro Kabanovs.

Atbildot uz jautājumu, vai vēl kāds no viņa kolēģiem-parlamentāriešiem ir atbalstījis minēto iniciatīvu, Kabanovs pauda cerību, ka ir. «Es uzskatu, ka tā ir cēla lieta gan pēc būtības, gan arī pēc savas formas, tāpēc ka likuma grozījumi demokrātiskajā ceļā nevar būt nosodāmi».

Uz Nacionālās apvienības prasību nolikt deputāta mandātu, Kabanovs reaģējis šādi: «Savulaik šie paši deputāti, kuri tagad pieprasa man nolikt deputāta mandātu, vēl nesen piedāvāja likvidēt izglītību krievu valodā un tāpat vāca parakstus. Viņiem tas nebija sanācis. Ja viņi tagad ir gatavi nolikt savus mandātus, tad es arī par to padomāšu».

Ref: 104.104.103.194

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas