Atrasta vijole, kuras pavadījumā grima Titāniks

Atrasta orķestra vadītājam Vollesam Hārtlijam (Vallace Hartley) reiz piederējusī vijole, kas kļūs par vērtīgāko nogrimušā kuģa Titāniks artefaktu gadījumā, ja šī instrumenta autentiskums tiks pierādīts.

Tiek uzskatīts, ka tieši atrastais instruments bija Hārtlijam rokās, kad viņš kopā ar vēl septiņiem orķestra biedriem pēdējo reizi spēlēja vienā no kuģa Titāniks zālēm, kurš nogrima 1912. gada 15. aprīlī, ziņo Newsru.com.

Tā laika prese rakstījusi, ka izceļot no ūdens 33 gadus veco Hārtliju, atklājies, ka viņš vijoli piesējis sev pie krūtīm. Atrasto mūzikas instrumentu bija jānosūta uz Angliju viņa radiem, taču vēlāk tas nozudis.

Taču pēc gandrīz simts gadiem leģendārā vijole atkal atradusies izsolē Henry Aldridge and Son of Devizes. Tās pašreizējais īpašnieks apgalvo, ka pēc Hārtlija nāves vijole nonāca muzikanta līgavas Marijas Robertsones rokās. Uz instrumenta ir uzraksts „Vollesam saistībā ar mūsu saderināšanos. Marija”. Tas varētu izskaidrot to, kāpēc vijole muzikantam bijusi tik dārga, ka viņš piesēja to sev klāt.

Izsoles pārstāvji instrumenta autentiskuma pārbaudīšanai jau iztērējuši vairākus tūkstošus dolāru, taču apgalvot, ka vijole patiešām piederējusi Hārtlijam, pagaidām nesteidzas. Zinātnieki plāno veikt padziļinātāku analīzi, lai noskaidrotu, vai minētais instruments patiešām pirms simts gadiem atradies zem ūdens.

Savukārt instrumenta īpašnieks pagaidām nav norādījis uz vēlmi pārdot vijoli. Tā, visdrīzāk, kļūs par izstāžu eksponātu.

Amerikāņu kompānija RMS Titanic, kurai ir tiesības izcelt no nogrimušā kuģa tur esošos priekšmetus, ir dabūjusi aptuveni 6 000 dažādu lietu. To vidū ir kuģa svilpe, bērnu rotaļlietas, pasažieru drēbes un kuģa fragmenti. Šo relikviju kopējā vērtība pārsniedz simts miljonus dolāru (53,3 miljonus LVL).

Ref: 102.000.102.910

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas