Uzņēmumu reģistrs vienpusēji dod priekšroku nelikumīgiem Ventspils uzņēmēja Olafa Berķa un advokāta Mārtiņa Kvēpa grupas centieniem reģistrēt AS Ventbunkers viltus akcionāru sapulci, norāda uzņēmuma pārstāvji.
AS Ventbunkers iepriekš jau ziņoja, ka 2011. gada 23. decembrī notikusi falsificēta akcionāru sapulce, ko organizējis Mārtiņš Kvēps sadarbībā ar Olafu Berķi un Oļegu Stepanovu. Šī pati sapulce tikusi reģistrēta arī Uzņēmumu reģistrā.
Tiek novērotas divas pretrunas, kas padara to par spēkā neesošu, – šādu sapulci likumīgā Ventbunkers padome nekad nav sasaukusi, ka arī tajā pārstāvēti mazāk nekā 30% uzņēmuma akcionāru. Jāatzīmē, ka vienlaikus tajā piedalījušies arī divi uzņēmumi, kas nemaz nav Ventbunkers akcionāri.
«Pēc šiem 2011. gada decembra notikumiem, Berķa un Kvēpa grupējums sabotēja jebkuru likumīgo Ventbunkers akcionāru lūgumu reģistrēt izmaiņas. Kāds Uzņēmuma reģistra darbinieks nekavējoties informē Kvēpu katru reizi, kad likumīgie 70% akcionāri iesniedz reģistrācijas pieteikumu. Uzņēmumu reģistrs tad aizkavē šo reģistrāciju, lai tā tiktu veikta tikai pašā pēdējā likumā paredzētā termiņa minūtē. Šajā laikā, Kvēps un viņa līdzdalībnieki atkal vilto dokumentu, kas vizuāli izskatās līdzīgs protokolam no akcionāru sapulces, kas it kā notikusi tieši tajā pašā laikā, kad likumīgā akcionāru sapulce. Šis viltojums tiek veikli iesniegts Uzņēmumu reģistrā un kāds brīnums: Uzņēmumu reģistrs atsaka reģistrāciju likumīgajiem akcionāriem, sakot, ka ir divi pretrunīgi iesniegumi un reģistrācija nevar notikt,» norādīts uzņēmuma paziņojumā.
Tiek atzīmēts, ka, iespējams, šī vienpusīgā Uzņēmuma reģistra attieksme nav nejaušība. Turklāt izskanējis viedoklis, ka Vienotības deputāts Edgars Jaunups ļaunprātīgi izmantojot savu ietekmi Tieslietu ministrijā, iesaistot arī Mārtiņu Lazdovski. Apzināti vai nē, bet šķiet, ka Uzņēmumu reģistra vadītājs Ringolds Balodis «spēlē» līdzi Jaunupam un Lazdovskim, uzskata Ventbunkers. Tas arī esot iemesls, kāpēc visi 70% Ventbunkers likumīgo akcionāru iesniegumi tiek noraidīti.
Par pašreizējās Latvijas likumdošanas problēmu Ventbunkers uzskata to, ka Uzņēmumu reģistrs var «akli reģistrēt visu, kas iesniegts, neatkarīgi no tā, vai tas ir ticis brīdināts par viltotiem dokumentiem».
Likumīgās Ventbunkers padomes priekšsēdētājs Rūdolfs Meroni skaidro, ka citās valstīs situācija ir citāda: piemēram, Šveicē, jebkura ieinteresētā persona var ziņot Uzņēmumu reģistram, ka kaut kas, iespējams, nav kārtībā ar kādu iesniegumu. Tādā gadījumā tas atliek reģistrāciju un dod desmit dienas termiņu pieteicējam vērsties ar iesniegumu tiesā, lai saņemtu tiesneša rīkojumu par pagaidu mēriem.
Kopsavilkuma procedūrā tiesnesis tad izlemj, vai tiešām pastāv nopietns likuma pārkāpums. Ja tāds tiek atklāts, tiesnesis izdod rīkojumu nereģistrēt pieteikumu. Ja tiesnesis neatrod pierādījumus par iespējamu likuma pārkāpumu, lūgums tiek noraidīts. Ja atļauja tiek piešķirta līdz nākamajai civilai tiesvedībai, reģistrācija netiek veikta. Civilā tiesvedība var prasīt daudz laika. Bet, pamatojoties uz pirmā tiesneša pagaidu lēmuma, situācija var būt stabila.
Kā norāda Ventbunkers pārstāvji, pirmā Kvēpa un Berķa tandēma falsificētā Ventbunkers akcionāru sapulce notika 2009.gada decembrī. 2010. gada janvārī tā visbeidzot sasniedza tiesu. Bija nepieciešami divi gadi, lai beidzot anulētu lēmumus, kas tika pieņemti akcionāru sapulcē, kurā nepiedalījās akcionāru vairākums. Tas nozīmē, ka civilā tiesvedība prasa pārāk ilgu laiku, lai efektīvi reaģētu šādos rupju viltojumu gadījumos.
Ref:000.105.103.123
Hi