Gāzes piegādes traucējumi no Krievijas uz Eiropas Savienības valstīm lielo salu dēļ liecina par to, ka kompānija Gazprom investē nepietiekami daudz līdzekļu gāzes iegūšanā, kā arī par to, ka šis resurss Krievijā tiek izmantots neefektīvi.
«Ziema patiešām izraidījās auksta. Taču nav pieņemami, ja šādā situācijā, kura nav gluži neparasta Krievijai, gāzes tiek piegādāts par 30% mazāk,» – intervijā Deutsche Welle uzsvēra Vācijas ekonomikas austrumu komitejas direktors Rainers Lindners (Rainer Lindner).
Viņš uzskata, ka visa notiekošā iemesls ir tajā, ka Gazprom nepildīja savus solījumus investēt līdzekļus jaunu atradņu un infrastruktūras attīstīšanā tik lielā mērā, lai novērstu piegāžu traucējumus. Lindners norādīja, ka Krievijā ir vērojama ārkārtīgi zema energoefektivitāte, piebilstot, ka «vislielākā neatklātā gāzes atradne ir Maskava».
«Tik negaidīti Krievijas gāzes piegāžu samazinājumi ir mācība eiropiešiem. Turpmāk viņi ar lielāku vērību lūkosies uz šīm piegādēm, kā arī vēl aktīvāk domās par gāzes piegāžu avotu diversifikāciju,» prognozē Deutsche Bank enerģētikas eksperts Jozefs Auers (Josef Auer). Viņaprāt, runa ir par gāzes iepirkumu paplašināšanu no Skandināvijas valstīm un par slānekļa gāzes izmantošanu lielākos apjomos.
«Pēdējo gadu laikā Krievija attīstīja tai esošas lielās gāzes atradnes ne tik intensīvi, kā vajadzētu, neskatoties uz to, ka potenciālo investoru trūkuma nebija,» uzskata Auers.
Ref: 104.104.103.549