Ķīna: vai pasaulē gudrākā valsts?

Skolēnu erudīcijas testi uzrāda, ka Ķīnas izglītības sistēma ir samērā tālu aizsteigusies priekšā Rietumu valstīm, teic starptautiski atzīto PISA testu administrācijas pārstāvis Andreass Šlaišers (Andreas Schleicher).

PISA testi, kas vērtē skolēnu prasmes lasīšanā, matemātikā un dabaszinātnēs, notiek ik pēc trim gadiem daudzās pasaules valstīs, kļūstot par vadošo izglītības reitinga zīmolu, vēsta BBC.

Lai gūtu pilnvērtīgu priekšstatu, Ķīnā testi organizēti deviņās provincēs, ietverot gan nabadzīgus, gan vidējus, gan turīgus reģionus. Visaugstākos rezultātus uzrādījuši Šanhajas skolēni, taču arī pārējo reģionu rezultāti esot bijuši izcili.

Ķīnas valdība līdz šim nav piekritusi rezultātu publicēšanai, tomēr organizācijas pārstāvji norāda, ka testu rezultāti liecina par sabiedrību, kurā gan katrs individuāli, gan visi kopā iegulda izglītībā.

Organizācijas pārstāvji stāsta, ka pat trūcīgās Ķīnas provincēs skolas ir visiespaidīgākās celtnes, kamēr Rietumos tie parasti ir tirdzniecības centri.

Skolēnu aptaujās atklājušās arī fundamentālas atšķirības ķīniešu un amerikāņu skolēnu viedokļos par to, kas nodrošina veiksmi mācībās. Kamēr Amerikā skolēni uzskata, ka pamatā tas ir atkarīgs no veiksmes un iedzimtiem talantiem, Ķīnā deviņi no desmit bērniem ir pārliecināti, ka viss ir atkarīgs tikai no ieguldītā darba – cītīgi mācoties, panākumi neizpaliks.

Ref.110.000.103.834

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas