Ķīnā arheologi atklājuši valstī senāko rūpnīcu, kurā tika ražots degvīns. Par ražošanas mērogiem un tolaik pielietotajām tehnoloģijām liecina atrastie katli un akmens krāsnis, tiesa, jau drupās.
Izrakumi veikti Dziļiņas provincē, Ķīnas ziemeļaustrumos. Vēl 2006. gadā arheologi šajā vietā bija atraduši senus agregātus, kas izrādījušies seni aparāti ūdens destilācijai, bez kuriem nav iespējams iegūt «Dieva asaru» jeb šņabi «baidzju».
Atrastā rūpnīca darbojusies vēl Ļao dinastijas valdīšanas laikos – tātad no 916. līdz 1125.gadam, raksta ITAR-TASS.
«Mēs uzskatām, ka šis «aprīkojums» ir vissenākais Ķīnā. Tas ir cieši saistīts ar degvīna ražošanas tehnoloģijām mūsu valstī,» ir pārliecināts Dziļiņas universitātes profesors Fens Eņsjuē.
Tiek atzīmēts, ka Ļao dinastijas valdīšanas laikā šajā reģionā sapulcējās nomadi no tālākas un tuvākas apkārtnes. Viņi nevarēja neatzīmēt priecīgu satikšanos, un pieprasījums pēc degvīna reģionā auga, tāpēc tieši tur arī bija sācies tā ražošanas process.
Arheologu atradums gandrīz apgāza līdz šim pastāvošo versiju par to, ka «baidzju» ražošanas tehnoloģija tika ieviesta Ķīnā 13.gadsimtā no Indijas vai Eiropas.
Ref: 104.104.102.1571