Valsts policija atzinusi, ka apsardzes kompānija TM Security, kura kopš janvāra beigām bija okupējusi AS Ventbunkers biroju, ir pārkāpusi likumu, kas uzņēmumam var maksāt apsardzes firmas licenci.
Tas izriet no AS Ventbunkers paziņojuma un Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes lēmuma. Valsts Policijas Kurzemes reģiona pārvaldes 2010. gada 30 septembra lēmuma teikts, ka apsardzes kompānijai TM Security nekavējoties jāpamet AS Ventbunkers piederošas telpas Sanatorijas ielā Ventspilī, par kurām pēdējo mēnešu laikā notika asa cīņa pat ar ieroču palīdzību.
Lēmumā apsardzes kompānijas darbība atzīta par pretlikumīgu. Par šo un citiem rupjiem pārkāpumiem, Iekšlietu ministrijas licencēšanas komisija grasās lemt par apsardzes kompānijas licences anulēšanu. Policijas lēmuma teikts, ka TM Security radījusi apdraudējumu Ventspils iedzīvotājiem.
Medijos jau ziņots, ka pēdējo mēnešu laikā AS Ventbunkers bijušais birojs bija pārvērsts par “kara lauku”, nožogojot to ar dzeloņdrātīm un jumtu aplejot ar eļļu, lai, acīmredzot, nepieļautu cilvēku un atkārtotu policijas piekļuvi uzņēmuma teritorijai.
AS Ventbunkers paziņoji, ka neskatoties uz pozitīvo policijas lēmumu, uzņēmums negrasās atcelt jau ierosinātās lietas pret TM Security. «Šī «apsardzes kompānijas» rīcība krietni sarežģīja AS Ventbunkers darbību, un izmaksāja vairākus desmitus tūkstošu latu papildus izdevumu. Visi fakti un izdevumi ir rūpīgi dokumentēti, un no TM Security tiks pieprasīta zaudējumu kompensācija,» teikts AS Ventbunkers paziņojumā.
«Skumjākais visos šajos notikumos ir fakts, ka Valsts policijai bija vajadzīgi tik daudzi mēneši, lai pārliecinātos Uzņēmuma reģistrā, kas ir likumīgā uzņēmuma valde, kuru TM Security pretlikumīgi, pretrunā ar jebkādām likumības normām, neielaida uzņēmuma teritorijā. Šī tā saucamā apsardzes kompānija visādi citādi kavēja uzņēmuma darbu, bet Ventspils policija tikai noraudzījās,» norāda AS Ventbunkers padomes priekšsēdētājs Rūdolfs Meroni. Jau teju astoņus mēnešus AS Ventbunkers valdes sastāvā strādā Jānis Hāze, Alvis Hāze, Mihails Dementievs un Francs Harrands.
AS Ventbunkers arī atgādina, ka uzņēmums nav saņēmis palīdzību no Ventspils policijas, jo tā uzskatījusi situāciju par normālu. Tāpat pārmetumi izteikti Iekšlietu ministres Linda Mūrnieces virzienā, kura «tā vietā lai slavētu policijas darbu, kad tā savulaik uz īsu brīdi «iztīrija» AS Ventbunkers telpas no šī ar ieročiem bruņotā grupējuma, publiski norāja policistus, bet vēlāk publiski neatvainojās, kad noskaidrojās, ka policija rīkojusies likumīgi un godprātīgi».
Neizpratnē par TM Security lietas precedentu ir arī tiesību eksperts un advokāts Artūrs Zvejsalnieks, kurš pārstāvēja AS Ventbunkers intereses šajā lietā. Viņš norāda: «Uzskatu, ka policijas lēmums ir pilnīgi pamatots, tomēr stipri novēlots. Kā redzams no paša lēmuma, Valsts policijai bijuši nepieciešami vairāki mēneši, lai saņemtu informāciju no Uzņēmumu reģistra un noskaidrotu, kas ir AS Ventbunkers valdes locekļi, lai gan tas jebkuram cilvēkam ir izdarāms dažu minūšu laikā. Tāpat Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde vairāk kā mēnesi ir gatavojusi pieprasījumu citai policijas struktūrvienībai – Ekonomikas policijai. Neskatoties uz to, ka pēdējais lietā saņemtais dokuments, kurš atspoguļots lēmumā, saņemts 2010.gada 19.augustā, lēmums nav ticis pieņemts līdz pat 30. septembrim.»
Viņš spriež, ka šāda policijas bezdarbība un vilcināšanās pieņemt lēmumu rada ļoti bīstamu precedentu. «Praktiski policija ir kopš 2010. gada janvāra pieļāvusi situāciju, ka civiltiesiskā strīdā, tiek izmantots fiziskas spēks un uzņēmuma īpašuma fiziska ieņemšana. Šādi gadījumi nav pieļaujami tiesiskā valstī,» tā A. Zvejsalnieks.
TM security- лучшие ребята из всех охранных организаций.Спасибо,что вы есть!