Reālākās Citadeles pircējas – DnB Nord un Nordea

Reālākās bankas Citadele pircējas ir bankas DnB Nord un Nordea, liecina portāla Pietiek.com rīcībā nonākusī starptautiskā konsultanta Nomura sagatavotā Parex bankas un Citadeles pārdošanas stratēģija.

Abiem stratēģiskajiem investoriem piedāvās iegādāties Citadele bankas biznesu Latvijā un Baltijā, bet pārējos Citadeles aktīvus varētu pārdot atsevišķi. Lai arī cena, ko valsts iegūtu, nav minēta, mērķis ir iegūt tādu summu, kas pēc iespējas vairāk segtu visus ar Parex bankas glābšanu saistītos valsts tēriņus. Plānots, ka jau nākamgad Citadele varētu strādāt ar peļņu.

Kopumā gan Parex bankas, gan Citadeles pārdošanai ir sagatavoti četri scenāriji. Attiecībā uz Citadel tiek paredzēta ātrāka vai lēnāka bankas pārdošana, investoriem piedāvājot banku kopumā vai atsevišķas tās daļas – bankai piederošos aktīvus Krievijā un NVS valstīs, kā arī privāto ieguldījumu sabiedrību. Tāpat kā atsevišķi pārdodamas tiek piedāvātas bankas filiāles Lietuvā, Vācijā un Skandināvijā.

Savukārt Parex bankas pārdošanai plānota tās rīcībā esošo aktīvu – kredītportfeļa – pārdošana, pa daļām vai kopumā. Interesi par vecās Parex bankas kredītportfeli izrādījuši dažādi fondi un bankas, piemēram, Morgan Stanley Consortium, Deutsche Bank, CRG Capital, Varde Partners.

Ātrākais Citadeles pārdošanas scenārijs nosaka, ka bankas īpašnieki varētu mainīties jau nākamgad, bet, vēlākais, 2014.gadā. Savukārt Parex bankas aktīvu pārdošana varētu tikt īstenota 6-24 mēnešu laikā.

Lēmums, kuru no Parex bankas un Citadeles pārdošanas scenārijiem izvēlēties, jāpieņem valdībai.

Portāla rīcībā esošais valdības lēmuma projekts liecina, ka atbalstu varētu gūt trešais Citadeles pārdošanas scenārijs, kas paredz tuvākā laikā uzsākt Citadeles piederošo aktīvu Krievijā un NVS pārdošanu, kā arī privāto ieguldījumu sabiedrības Citadele Asset Management pārdošanu. Pēc tam varētu notikt pašas Citadele bankas pārdošana.

Attiecībā uz Parex banku valdība varētu izšķirties par ceturto scenāriju jeb tā saukto kombinēto risinājumu, kas nekavējoties paredz pārdot sliktākos aktīvus, bet saglabāt tos aktīvus, kuru vērtība nākotnē, uzlabojoties ekonomiskajai situācijai, varētu pieaugt.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas