Aicina neļauties provokācijām un piketā pret Citadeles pārdošanu nepiedalīties

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa

«Politiskā sadrumstalotība un ķīviņi, ko līdz šim esam uzlūkojuši kā neiztrūkstošu un diemžēl arī nenovēršamu Latvijas politiskās vides elementu, priekšvēlēšanu gaisotnē pāraug klajos melos, agresīvā propagandā un politiskās manipulācijās ar sabiedrību. Šāda akla dzīšanās pēc sava politiskā kapitāla kļūst par draudu mūsu nacionālajai drošībai,» norāda Saeimas spīkere, partijas Vienotība līdere Solvita Āboltiņa.

«Ukrainas notikumi mums visiem māca būt vienotiem un neļauties provokācijām, jo valsts iekšējo vājumu var efektīvi izmantot ārēji pretinieki. Tie politiķi, kas šobrīd sabiedrību aicina uz protestiem un piketiem, ne uz brīdi nav aizdomājušies par valsts vai sabiedrības interesēm. Ne mirkli viņi nav vērtējuši to, kā šādas rupjas provokācijas var atsaukties uz mūsu iekšējo stabilitāti un ārējo drošību,» izplatītajā paziņojumā norāda Āboltiņa.

Viņa uzsver: «Aiz meliem apvītās kampaņas pret bankas Citadele pārdošanu nopietnam ASV investoram slēpjas gluži citas intereses, kas, visticamāk, finansiāli, un ideoloģiski cieši saistītas ar Krievijas biznesa un politiskajām ambīcijām mūsu valstī un reģionā. Tādēļ aicinām nekļūt par ieroci to politiķu rokās, kuriem Latvijas brīvība ir tukši vārdi, un nepiedalīties Rīgas domes kabatas arodbiedrības priekšvēlēšanu mītiņā svētdien Doma laukumā!»

Pēc viņas teiktā, ļoti labi redzams, kādas metodes politisko konkurentu apkarošanā izmanto arvien grūtāk prognozējamajā kaimiņvalstī Austrumos. Šāda veida politika acīmredzami ir arī Saskaņas mērķis, ja tā nāktu pie varas.

«Skarbas ir mūsu vēstures mācības, cīnoties par savas valsts neatkarību. Daudz pūļu, cerību un kopīga darba ieguldīts, lai mūsu valsts šodien atrastos Eiropas izaugsmes līderu vidū. Nevienam nav tiesību likt mums no sasniegtā atteikties. Nevienam nav tiesību apdraudēt mūsu kopīgos sasniegumus. Es zinu, ka mūsu sabiedrība ir gudra. Tā spēj kritiski analizēt notikumus, vērtēt gan politiķu vārdus, gan rīcību, izprast cēloņsakarības un neļauties kļūt manipulējama. Nepakļauties provokācijām. Būt atbildīga par Latviju,» teic Saeimas priekšsēdētāja.

BNN jau vēstīja, ka viens no ticamākajiem pretendentiem uz bankas Citadele pirkšanu, alkohola magnāts Jurijs Šeflers, varētu būt atstādināts no bankas privatizācijas aizdomu dēļ par saistību ar Parex bankas agrākajiem akcionāriem. Par to Ministru kabineta slēgtajā sēdē esot informējušas Latvijas drošības iestādes.

Izskanējuši vairāki viedokļi un centieni apstādināt Citadeles bankas nonākšanu ASV investoru kontrolē, lai «paturētu pelnošu banku valsts īpašumā».

Galvenās pārdošanas procesu apstādināt ieinteresētās personas apvienojušas savas intereses jau 2013.gada nogalē. Tie esot Andris Šķēle, Jurijs Šeflers, Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis. Pēdējo divu mērķis esot atgūt Citadeli savā kontrolē. Tā kā viņiem kā bijušajiem akcionāriem, kas banku turpināja izsaimniekot arī laikā, kad valsts, sniedzot palīdzību, pārņēma īpašumā 51% no Parex bankas, nekad Citadele pārdota netiks (ja valsts atbalsts sniegts kādam ES uzņēmumam, bijušie akcionāri, kuru vainas dēļ uzņēmums bankrotējis, to atgūt nedrīkst), Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis uzrunājuši starpniekus – Andri Šķēli un Juriju Šefleru. Tika panākta vienošanās, ka bankas pircējs (starpnieks) būs Jurijs Šeflers, lai arī viņam nav agrākas pieredzes finanšu darbībā. Šefleram Citadeli nopērkot, tika paredzēts, ka lielākā daļa bankas ar laiku nonāktu Valērija Kargina un Viktora Krasovicka pastarpinātā kontrolē. Tiešā kontrolē nebūtu iespējams, jo viņi nespētu pierādīt līdzekļu izcelsmi.

Acīmredzot iesaistītie nav spējuši savus nodomus turēt noslēpumā.

Tā kā pēc attiecīgā Ministru kabineta lēmuma Šefleram nav tehniskas iespējas iekļūt šajā pārdošanas procesā atpakaļ, svarīgi procesu «valsts interešu» vārdā noraut un tad, kad būs jaunā valdība, organizēt atkārtoti. Vienlaikus paralēls mērķis ir diskreditēt koalīciju veidojošās partijas pirms vēlēšanām cerībā samazināt to ietekmi pēc Saeimas vēlēšanām. Citādāka koalīcija varētu padarīt Citadeles pārdošanas procesu Šefleram draudzīgāku.

Iespējams, apvienībai Saskaņa paralēli Jurija Šeflera interešu īstenošanai pirms vēlēšanām mērķis ir arī iezīmēties latviešu auditorijā kā taisnīguma aizstāvjiem. Būtiskākie pasākumi, ko Saskaņa plānojot īstenot, ir: parakstu vākšana pret Citadeles privatizāciju mājaslapā «Mana balss»; pikets pret Citadeles pārdošanu 28. septembrī; parakstu vākšana Saeimā; iesniegums Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā. Piketam izvēlēta svētdiena tādēļ, ka tā galvenais politiskais aktieris Nils Ušakovs pašlaik atrodas Astanā. Piketa dalībnieki varētu tikt rekrutēti no Saskaņas izveidotās arodbiedrības LABA biedriem.

Kargins un Krasovickis vai viņu ģimeņu locekļi ir ilgstoši Saskaņas atbalstītāji. Pēdējais oficiālais ziedojums ir veikts 2010 gadā: Rems Kargins – 9 000 LVL – 27.04.2010; Anna Barinova – 9 000 LVL – 30.04.2010.

Vienoti Latvijai sarakstā startē Andra Šķēles sens cīņu biedrs Aigars Kalvītis, kurš ir padomes loceklis Jurijam Šefleram piederošajā akciju sabiedrībā Latvijas Balzams.

Ref: 102.000.102.8213

Saistītie raksti

3 KOMENTĀRI

  1. Labdien!
    Kārtējo reizi tiek piesaukts tautas veselais saprāts. Varbūt pirms izsaimniekot tautas īpašumu, der arī uzzināt tautas viedokli par valdības iecerēm. Citadeles pārdošana šobrīt kā reiz apvieno tautu nevis sašķeļ. Tā, ka “tekstiņus” par Krievijas interesēm Āboltiņa var pataupīt citām situācijām.
    Banka Parex/Citadele ir mana banka jau 16 gadus. Un es neesmu lūgusi Latvijas “valsts dīlerus” mainīt manas naudas pārvaldītājus. Ja tiešām nonāks līdz bankas pārdošanai, es pilnīgi noteikti nomainīšu banku. Un esmu absolūti pārliecināta, ka tādu kā es būs tukstošiem.
    Jauku un veiksmīgu visiem dienu!

  2. Jataisa ari grautini,savadak Vienotiba iedomajas ka Latvijas naba! Kapec Japardod lidz velesanam,ka var ari mec.Bet pec var nokavet savu kumosinu!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas