Aktivizējušies vilcienus apkrāsojošie vandāļi

Pēdējo divu nedēļu laikā AS Pasažieru vilciens ir fiksējusi jau divus gadījumus, kad vandāļi ir apkrāsojuši vilcienu vagonus. Nesenākais vandālisma akts konstatēts 15.maijā no rīta Rīgā, Vagonu parkā, pirms tam – 10.maijā Aizkrauklē, vēsta uzņēmumā.

Pavisam šogad fiksēti jau septiņi šādi vandālisma gadījumi, pērn tādu bijis divpadsmit. Par katru tiek ziņots Valsts policijai, lai uzsāktu kriminālprocesu.

«Vilcienu apkrāsošana ir apzināta kaitējuma nodarīšana īpašumam. No tās cieš ne tikai Pasažieru vilciens, bet arī virkne pasažieru, kuru reisus nevar izpildīt ar apkrāsotajiem vilcieniem. Tiem tiek novirzīti aizvietojoši sastāvi, kuriem reizēm ir mazāk vagonu nekā sākotnēji izmantotajiem vilcieniem,» norāda Pasažieru vilciens korporatīvo attiecību daļas vadītāja Sigita Zviedre.

Vilcienu sastāvi tiek izņemti no ekspluatācijas, kamēr tiek notīrīti apzīmētie krāsu laukumi. Atkarībā no kaitējuma lieluma tīrīšana var aizņemt pat vairākas dienas. Līdz ar to veidojas situācijas, kad Pasažieru vilcienam reisos jānovirza sastāvi ar samazinātu vagonu skaitu, kas attiecīgi rada neērtības pasažieriem.

Ja cilvēki pamana šādus vandālisma aktus, tos nepieciešams fiksēt foto vai video liecībās un ziņot Valsts policijai, zvanot uz palīdzības tālruņa numuru 110.

AS Pasažieru vilciens vilcieni pārvadā pasažierus četros elektrovilcienu (Rīga–Tukums, Rīga–Skulte, Rīga–Jelgava un Rīga–Aizkraukle) un piecos dīzeļvilcienu (Rīga–Sigulda–Valmiera–Lugaži–Valga, Rīga–Madona–Gulbene, Rīga–Krustpils–Rēzekne–Zilupe, Rīga–Krustpils–Daugavpils–Indra un Rīga–Dobele–Liepāja) maršrutos Latvijā.

Pasažieru pārvadājumu nodrošināšanai ikdienā tiek izmantoti 23 elektrovilcienu sastāvi un 18 dīzeļvilcienu sastāvi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas